Bitcoini bullrun – kas kauaoodatud hetk ongi käes?

Bitcoini hind on alates eelmisest nädalast tugevalt kasvanud. Kas on oodata uut Bitcoini bullrun? 

Esimest krüptovaluutat on tihti peale võrreldud virtuaalse kullaga, sest seda ei saa juurde trükkida ning seda on limiteeritud hulk.

Eile puudutas kulla hind, dollari suhtes, ajaloo kõrgeimat taset. Samuti oli näha ka Bitcoini tugevat hinnaliikumist ülesse, murdes olulised „resistance“ kohad, milleks oli 10 000 – 10 500 vahemik. Artikkli kirjutamise hetkel kaupleb Bitcoin/USD täpselt 11 111 USD juures. 

Olulised hinnatasemed murtud, kas Bitcoini hind otsejoones ülesse?

Bitcoini hind sulges eile, 27.juulil 2020 tugevalt ülevalpool tähtsaid „resistance“ ehk vastupanujooni.

Resistance ehk vastupanu jooneks märgitakse hind või hinnavahemik, mida pole suudetud x-aja jooksul murda. Tavaliselt puudutab hind seda ala mitmeid kordi enne kui toimub vastupanujoone murdmine ja/või trendimuutus.

Järgmine hinnatase ei ole aga kaugeltki nii selge nagu seda oli praegune hinnataseme vahemik, mida turu pullid on püüdnud pikka aega murda.

Kui vaadata nädala graafikut siis on näha, et järgmine vastupanuala on 11 500 USD juures, kuid see võib küündida kuni 13 700 USD juurde.

Kõik, kes mõtlevad Bitcoini shortimise peale, peaksid olema ettevaatlikud oma tehingusse sisenemisega.

Shortimine ehk lühikeseks müümine. Näide: Aktsiaid ostetakse lootes hinna kasvule – See on longimine. Kui aga tehakse vastupidine tehing, ehk panustatakse hinna langusele, siis seda kutsutaksegi shortimiseks.

Bitcoini bullrun- kas indikaatorid soosivad?

 • Hind kaupleb tugevalt 250MA üleval. Lausa 35.53% kõrgemal. (lilla joon)
 • Hind kaupleb tugevalt 50MA üleval. Lausa 20.59% kõrgemal (oranž joon)
 • Hind kaupleb Bollinger Bandsi 21MA üleval. (tumepunane joon)
 • Tugev vastupanu ala 10 000-10 500 USD on murtud (erk-punane horisontaalne joon)
 • Bear-trend on murtud (must joon diagonaalis alla)

MA 250  – Moving Average 250 ehk tavaliselt tuntud, kui aasta aja keskmine hinnaliikumise kõver (kasutades päeva graafikul)

MA 50 – Moving Average 50 ehk 50 päeva keskmise hinnaliikumise kõver

Bollinger bands – hindamaks üleostetud ja ülemüüdud alasid.

RSI – Relatiivsus tugevuse indeks hindamaks ülemüüdud ja alamüüdud alasid.

BTC/USD päevane graafik näitamaks Bitcoini bullruni

Mis on võimalused korrektsiooniks?

Hinnakorrektsioon sõltub tugevalt sellest, kui palju Bitcoini hind veel kasvab. Üldine tava on, et eelmine vastupanujoon muutub toetusjooneks. Seda ka antud olukorras.

Eeldatav korrektsioon on tõenäoline 10 300 – 10 500 USD juures, kuid kõik sõltub kui tugeva liikumise ülesse Bitcoin antud hetkel teeb…või ei tee.

Võimalik on korrektsioon ka 9400-9600 USD sektorisse, kuid see on vähem tõenäoline, kui 10 500 ala. Viimasena mainitud hind on investorite jaoks lisaks tehnilisele analüüsile ka psühholoogiline ala, millest allpool nad hinda näha ei taha. Kui see juhtub, siis kaasneb sellega ka pessimism Bitcoini suhtes, mis võib kaasa tuua hoopis karuturu.

Loe lisaks:


Lahtiütlemine ehk Disclaimer: Krüpto.ee leheküljel ei anta investeerimissoovitusi. Samuti pole olemas 100% turvalist investeeringut ning igal otsusel on omad riskid. Investeerimisriskid jäävad teie kui lugeja ning investori kanda. Kui investeerite, siis tehke omapoolne kodutöö. Kõik investeerimisotsused on 100% teie omal vastutusel.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega