NBA Top Shot – uus mäng plokiahelal

Korvpall ning plokiahela tehnoloogia on kohtumas uuel põneval moel. Firma Dapper Labs, mis on siiamaani kõige menukama plokiahlea mängu Cryptokitties looja, käivitab koostöös NBA’ga uue fännidele mõeldud mängu NBA Top Shot.

NBA Top Shot teeb korvpalli tipphetkedest kogutavd tokenid

Kuna Dapper Labsi loodud digitaalsete kasside kogumismängu on saatnud edu, siis otsis firma juba järgmist suurt väljundit. Selleks on saanud NBA Top Shot ehk plokiahelale ehitatud mäng, kus mängijad saavad ise olla NBA tiimi manageri rollis ning ühtlasi koguda digitaalsel kujul mängu tipphetki. Need interaktiivsed võtmemomendid (näitkes LeBron James’i pealtpanek) on tokenid, mida kasutaja saab mängus vahetada, osta ja müüa.

NFT ehk non-fungible token on lihtsustatult digitaalne vara plokiahela platvormil, mis on mingil moel haruldane või unikaalne

Dapper Labs’i turundusjuht Caty Tedman ütles intervjuus Decrypt veebilehele, et taoline mäng loob armastatud korvpalli ümber täiesti uue majanduse, kus fännid saavad omada tükikest mängu.

Loe lisaks: Krüpto ja sport – Kuidas need kaks on leidmas pidepunkte

Mäng ei hakka kasutama Ethereumi plokiahelat

NBA Top Shot hakkab jooksma Dapper Labsi enda poolt loodud plokiahelal nimega Flow. Võib-olla võeti siinkohal arvesse juhtumit, kus plokiahelamängude pioneer Cryptokitties ummistas 2017. aastal tehingute rohkusega Ethereumi võrgu. Tedman’i sõnul suudab Flow hallata suuremat kasutajabaasi ning potentsiaalset tehingute hulka, mis sellise mänguga võib kaasneda.

Koostöö NBA-ga võib olla plokiahela tutvustamise koha pealt kaalukas

Liikuda koomiksikassidelt ülemaailmsesse spordiliigasse nagu NBA, on Dapper Labs’i jaoks üsna dramaatiline hüpe. Pärast CryptoKitties’e edu nentis Tedman, et koostööpakkumisi tuli neile mitmetest eri valdkondadest. Siiski pöördus Dapper Labs NBA poole ise, nähes liigat, tänu oma mainele ja suurele fännibaasile ideaalse partnerina. Ameerika korvpalliliigas oli juba varem plokiahela tehnoloogiat uuriv töörühm, nii et kui Dapper Labs koostööd pakkus, oli NBA sellest võimalusest huvitatud. Tedmani sõnul võib NBA aidata plokiahelat tuua suurema publikuni.

NBA Top Shot mängu saavad fännid proovida kõigi eelduste kohaselt juba järgmine nädal, kui see käivitatakse beta versioonis.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega