Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kasvavad müntide kuhjad, mis illustreerivad artikli teemat

Revolut käivitab krüpto stakingu

Digipank Revolut teatas blogipostituses, et hakkab Ühendkuningriikides ja Euroopa majanduspiirkonnas klientidele pakkuma krüpto stakingu teenust. Esialgu pakub Revolut teenust Polkadoti (DOT), Tezose (XTZ), Cardano (ADA) ja Ethereumi (ETH) tokenite stakimiseks. Panga hinnangul jääb varade tootlus alates 2.99% kuni 11,56% vahele.

Mis on staking?

Staking sarnaneb raha hoiustamisele pangas. Kuna plokiahel on detsentraliseeritud, siis vajab plokiahel valideerijaid, kes aitaksid kaasa plokiahela toimimisele. Nii nagu hoiuse puhulgi pakub krüpto staking kasutajatele võimalust oma krüptovara passiivselt kasvatada, panustades plokiahela töösse ning teenides selle eest n-ö preemiaid. Stakingu ajal oma varasid välja võtta ei saa.

Staking on saanud viimastel kuudel krüptomaailmas aina rohkem kajastust. Seda peamiselt tänu suuruselt teise plokiahela Ethereumi üleminekule osakupõhisele (ingl. proof of stake) mudelile. Võrreldes tööpõhise (ingl. proof of work) mudeliga tarbib osakupõhine meetod oluliselt vähem energiat, kuna arvutid ei võistle omavahel ploki leidmise nimel, vaid ploki valideerija valitakse algoritmi abil automaatselt.

Loe lisaks: “Ethereum merge ehk mis on Ethereumi juures nüüd teisiti?”

Revolut

Revolut on pangateenuseid pakkuv fintech ettevõte. Firma asutati 2015. aastal Londonis Nikolay Storonsky ja Vlad Yatsenko poolt ning praeguseks on Revolutil 25 miljonit klienti üle maailma. Krüptoteenuseid hakkas Revolut pakkuma 2017. aastal, kui käivitas krüpto ostu-müügi võimaluse. Tänaseks saab Revoluti vahendusel kaubelda pea 100 erineva krüptovaraga, samuti pakub ettevõte oma klientidele krüptorahadega seotud deebetkaarti. Püüdes oma kliente krüpto- ja plokiahela alal harida, on  Revolut käivitanud ka tasuta nende teemade põhitõdesid käsitlevaid kursuseid.

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna