Bitcoin saab 2 tarkvarauuendust

Võrreldes teiste uuemate krüptorahadega, ei tehta Bitcoini lähtekoodis just kuigi sageli muudatusi. Nüüd on aga üle pika aja käes hetk, kui Bitcoin saab 2 suuremat uuendust nimega Schnorr ja Taproot, mis aktiveerimisel toovad Bitcoini jaoks kaasa paremad võimekuse ülekandeid sooritada, suurendades samal ajal võrgu privaatsust.

Schnorr ja Taproot

Kauaoodatud Schnorr ja Taproot ettepanekud rakendati Bitcoini lähtekoodi vastavalt platvormil GitHub nähtavale avaliku töölaua infole. Schnorr ja Taproot, ametlikult Bitcoini täiustamise ettepanekud 340 ja 341, on kaks suuremat muudatust Bitcoinis, pärast SegWit’i rakendamist 2017. aastal.

Septembris postitas Bitcoini arendaja Pieter Wuille esmakordselt värskenduse teistele Bitcoini arendajatele ülevaatamiseks, enne koodi täielikku publitseerimist. Sellest ajast alates on uuendusi üle kuu aja testitud ning selle aja jooksul on koodi kontrollinud üle 150 arendaja.  Nimetatud uuenduste aktiveerimise aja osas pole veel otsusele jõutud ning sõltuvalt valitud mehhanismist võib koodi aktiveerimine teatud määral aega võtta.

Schnorr, mis põhineb SegWit’i mehhanismil, on alternatiiv Bitcoini praegusele mitme allkirja (multisignature) funktsiooile. Nagu nimigi ütleb, kasutab multisig Bitcoini rahakotis tehingu hõlbustamiseks mitut salajast võtit, mis võivad kuuluda erinevatele kasutajatele. Schnorr värskendus ühendab aga mitu võtit ühe võtmega. See vähendab oluliselt multisig maksete andmemahtu ja aitab vähendada võrgu ummistumist.

Taproot läheb Schnorr’ist veelgi kaugemale, tuues kasutusele uue ülekande väljundi ja viisid, kuidas kasutajad saaksid Bitcoini saatmise tingimusi määratleda. See parandab Bitcoini kui rahavõrgu paindlikkust

Uued funktsioonid saavad tulevikus kasuks olema neile kasutajatele, kes sooritavad palju kompleksseid tehinguid, hõlmates suuri rahalisi vahendeid. Üheks sellisteks kasutajateks on näiteks krüpto kauplemiskeskkonnad.

Bitcoini võrgus toimuvad harva nii suured muudatused, kuid see näitab, et kuigi võrk areneb aeglaselt, toimub endiselt innovatsioon.

Loe Bitcoini kohta lisaks: “Bitcoin 101”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega