Päevakohased krüpto uudised

4 põhjust miks mitte hoida raha krüptobörsidel

Hiljuti, 21. veebruaril langes tuntud krüptobörs Bybit küberrünnaku ohvriks. Häkkerite saagiks langes ligi $1,5 miljardi väärtuses ETH krüptoraha. Antud juhtum iseloomustab taaskord tõika, et ka kõige suuremad ja mainekamad krüptoplatvormid on haavatavad. Selles artiklis vaatame 4 põhjust, miks on kõige parem praktika mitte hoida krüptoraha ostu-müügi platvormide ja 3ndatele osapoolte käes.

Ligipääs coinidele

Hoides krüptoraha mõne kauplemisplatvormi peal, tuleb teil oma krüptoraha kasutamiseks alati luba küsida. Kuigi toeerias peaks krüpobörsilt coinide välja kandmine olema kiire ja lihtne, siis praktikas ei ole see alati nii. Protsess võib võtta mõnikord oodatust kauem ning on juhtumeid, kus krüptoraha kätte saamiseks küsitakse täiendavat paberimajandust dokumendikoopiate jms näol.

Hoides coine enda isiklikus krüptorahakotis (ingl. crypto wallet) saab neile ligipääsu igal ajal, ilma et peaks kellegi käest luba küsima.

Krüptoplatvormid kipuvad häkkimise ohvriks langema

MtGox (2014), Bitfinex (2016), Kucoin (2020), FTX (2022) ja nüüd ka Bybit. Need on vaid mõned näited suurtest krüptobörsidest, kes on kaotanud häkkeritele sadade miljonite dollarite väärtuses oma kasutajate krüptovara. Selle vältimiseks tuleks krüptoraha kohe peale ostu-müügi tehingut krüptobörsilt välja kanda oma isiklikku krüpto walletisse.

Sinu krüptoraha ei pruugi börsil ollagi

Krüptorahade maailmas uustulnukad logivad oma krüptokontole ja näevad „Saldo = 0,01 bitcoin“ ja nad arvavad, et see on nende bitcoin. See ei ole nii. See on lihtsalt number ekraanil, lubadus. Krüptoraha ei “eksisteeri” kusagil mujal kui plokiahelas. See, kes saab krüptot ühelt aadressilt teisele liigutada, on see, kellel on selle aadressi privaatvõti. Kui krüptovaluutat hoida kauplemisplavormil ei ole privaatvõti kasutaja käes, vaid börsi käes! Krüptoraha kuulub sellele, kellel on parasjagu selle aadressi privaatne võti.

Bitcoine ise mitte hoides ei saa sa päriselt aru kuidas Bitcoin töötab

Et Bitcoin ei jääks teoreetiliseks kontseptsiooniks, tuleb Bitcoini paremini mõistmiseks sellega kätt proovida. Coinide enda walletisse kandmine on kahtlemata praktiline kokkupuude Bitcoini plokiahelaga. Sellega kaasneb praktika isikliku walletiga, bitcoini aadressidega jne. Kui alguses pelgad, siis on mõistlik alustada väikeste summadega.

Veel uudiseid

Külm või soe krüpto wallet – mis vahe neil on?

Ühes krüptorahade populaarsuse kasvuga on tekkinud ka vajadus nende turvalise hoiustamise järele. Krüptorahakotid (ingl. crypto wallets) on programmid või seadmed, mis aitavad hoida krüptoraha omandit

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest