Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoin ja graafik, mis illustreerivad artikli teemat

Bitcoin murdis läbi $30 000 piiri

Bitcoin on viimase ööpäevaga tõusnud 6% ning kaupleb märgilisest 30 000 dollari piirist kõrgemal.

Bitcoin üle $30 000

Esimest korda viimase kümne kuu jooksul on Bitcoini (BTC) turuhind ületanud 30 000 dollari taseme. Artikli kirjutamise hetkel maksab 1 BTC CoinGecko andmetel $30 172, mis teeb maailma vanima krüptoraha turukapitaliks 583 miljardit dollarit. Bitcoini hinnatõus üle $30 000 on krüpto sektori jaoks kahtlemata oluline verstapost, äratades paljude investorite ja kauplejate seas taas huvi krüptorahade varaklassi vastu.

Bitcoini maksis viimati 30 000 dollarit 10. juunil 2022, olles toona langustrendis ja veetes eelmise aasta teise poole valdavalt $20 000 ümber. Tänane hinnahüpe on sedavõrd olulisem, et viimased kolm nädalat on Bitcoin kõikunud 28 000 dollari kandis, olles pigem ettevaatlik. Aasta algusest, mis oli krüptorahadele vaevaline, on Bitcoin tõusnud nüüd 80%.

Pankade raskused annavad Bitcoinile hoogu

Bitcoini tõusu üheks aluseks on kahtlemata USA-s märtsis puhkenud panganduskriis, mis päädis Silicon Valley ja teiste pankade kokku kukkumisega. See on pannud investoreid kahtlema praeguse rahasüsteemi stabiilsuses ja taastanud nende isu varade järele, mis hoiavad pikaajaliselt paremini oma väärtust. Veel on pankade toonud välja probleemid, mis kaasnevad raha hoidmisega kolmandast osapoolte käes.

Turgude ootus majanduskasvu aeglustumise ja Föderaalreservi rahapoliitika võimaliku lõdvendamise osas on samuti aidanud kaasa Bitcoini tõusule. Paljude arvates sunnivad finantssektori raskused nüüd Föderaalreservi intressimäärade tõstmise koha pealt pausi pidama, mis omakorda muudavad “riskantsed” varad, nagu Bitcoin, investorite seas atraktiivsemaks.

Loe lisaks: “Bitcoini hind on tipust kaugel, kaevandamine teeb aga rekordeid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna