Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Dogecoin ja hinnagraafik, mis illustreerib artikli teemat

Dogecoin kukkus peale Twitteri logo vahetust

Dogecoini hind tõusis 3. aprillil pärast seda, kui Twitter eemaldas üllatuslikult oma sinise linnu logo, asendades selle Dogecoini maskotiga. Sinilinnu tagasi vahetamine viis aga Dogecoini hinna langusesse.

Dogecoin kukkus kui Twitter vahetas logo

Dogecoini (DOGE) hind kukkus ligi 10% pärast seda, kui Elon Muski juhitud Twitter muutis oma veebilehe “Home” nupu Shiba Inu koera pildilt tagasi ettevõtte äratuntavaks siniseks linnuks. Dogecoini turukapital on artikli kirjutamise hetkel CoinGecko andmetel üle 11 miljardi dollari ja hind $0,08. Just mõned päevad varem tegi meem-krüptoraha 30% hüppe, kui esmaspäeval kinnitas sotsiaalvõrgustik ootamatult oma sinilinnu asemele Dogecoini koera pildi.

Dogecoini embleem Twitteris tekitas üsna suurt kõlapinda ja pani kasutajad spekuleerima, kas tegemist oli aprillinaljaga, kas Twitteril on koerarahaga uued plaanid või on häkkerid pääsenud platvormile ligi.

Dogecoin ja “Muski effekt”

Miljardär Elon Musk on Dogecoini oma sõnavõttudes maininud juba 2019. aastast alates. Just selle järgi on käibele tulnud ka termin “Muski effekt”. Tesla ja SpaceX’i omanik Musk on varem kinnitanud, et lisaks Bitcoinile ja Ethereumile kuulub mehe krüptoportfelli ka DOGE krüptoraha. Twitteri tegevjuht viitab sageli Dogecoinile kui “inimeste valuutale” ja on öelnud, et tegemist on tema lemmik krüptovaluutaga.

$258 miljardi kohtuasi

Samal ajal kaevatakse Elon Muski 258 miljardi dollari suuruses hagis kohtusse süüdistusega, et ta korraldas Dogecoini abistamiseks püramiidskeemi. Reuters teatas, et Musk taotles kuu alguses Manhattani kohtult hagi rahuldamata jätmist. Lisaks oma säutsude kaitsmisele viitas Muski õigusnõustaja ka sellele, et Dogecoin ei ole väärtpaber.

Loe lisaks: “Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud