Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Dogecoin ja hinnagraafik, mis illustreerib artikli teemat

Dogecoin kukkus peale Twitteri logo vahetust

Dogecoini hind tõusis 3. aprillil pärast seda, kui Twitter eemaldas üllatuslikult oma sinise linnu logo, asendades selle Dogecoini maskotiga. Sinilinnu tagasi vahetamine viis aga Dogecoini hinna langusesse.

Dogecoin kukkus kui Twitter vahetas logo

Dogecoini (DOGE) hind kukkus ligi 10% pärast seda, kui Elon Muski juhitud Twitter muutis oma veebilehe “Home” nupu Shiba Inu koera pildilt tagasi ettevõtte äratuntavaks siniseks linnuks. Dogecoini turukapital on artikli kirjutamise hetkel CoinGecko andmetel üle 11 miljardi dollari ja hind $0,08. Just mõned päevad varem tegi meem-krüptoraha 30% hüppe, kui esmaspäeval kinnitas sotsiaalvõrgustik ootamatult oma sinilinnu asemele Dogecoini koera pildi.

Dogecoini embleem Twitteris tekitas üsna suurt kõlapinda ja pani kasutajad spekuleerima, kas tegemist oli aprillinaljaga, kas Twitteril on koerarahaga uued plaanid või on häkkerid pääsenud platvormile ligi.

Dogecoin ja “Muski effekt”

Miljardär Elon Musk on Dogecoini oma sõnavõttudes maininud juba 2019. aastast alates. Just selle järgi on käibele tulnud ka termin “Muski effekt”. Tesla ja SpaceX’i omanik Musk on varem kinnitanud, et lisaks Bitcoinile ja Ethereumile kuulub mehe krüptoportfelli ka DOGE krüptoraha. Twitteri tegevjuht viitab sageli Dogecoinile kui “inimeste valuutale” ja on öelnud, et tegemist on tema lemmik krüptovaluutaga.

$258 miljardi kohtuasi

Samal ajal kaevatakse Elon Muski 258 miljardi dollari suuruses hagis kohtusse süüdistusega, et ta korraldas Dogecoini abistamiseks püramiidskeemi. Reuters teatas, et Musk taotles kuu alguses Manhattani kohtult hagi rahuldamata jätmist. Lisaks oma säutsude kaitsmisele viitas Muski õigusnõustaja ka sellele, et Dogecoin ei ole väärtpaber.

Loe lisaks: “Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv