Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Ethereumi münt, mis illustreerib artikli teemat

Ethereumi aadresside arv kasvab jõudsalt

Ethereumi aadresside arv on alates 2020. aasta algusest enam kui kahekordistunud ning nende hulk kasvab peaaegu kaks korda kiiremini kui bitcoini aadresside arv.

Ethereumi aadresside arv ületas 100 miljoni piiri

Ethereumi kasutamist saab mõõta erinevatel viisidel – aadresse kokku, tehinguid päevas, krüptoraha aadressi kohta jne. Üks tähtsam verstapost jõudis hiljuti kätte, kui unikaalsete Ethereumi aadresside hulk ületas 100 miljoni piiri. See number ei tähenda muidugi seda, et selline hulk on erinevaid Ethereumi kasutajaid. Näiteks võib ühel isikul olla mitmeid erinevaid aadresse, osad mis on ammu unustusehõlma vajunud. Samuti võivad teatud aadressid olla kauplemisel kasutatavate bot’ide poolt automaatselt loodud.

Teine hea mõõdupuu mõistmaks kasutajabaasi kasvu on Ethereumi aadresside arv, millele on üldse krüptoraha peale kantud (kontojääk on nullist suurem). See number on ligikaudu 40 miljonit. Aktiivsete Ethereumi aadresside hulk on samuti tõusutrendis, läheneds 400 000-le. Siiski, need numbrid kõnelevad et aadresside arv, kus Ether krüptorahaga ka toimetatakse, on 100 korda väiksem kui krüptovaluutat hoidvate aadresside hulk.

Kuna aktiivsete aadresside arv kasvab, on loogiline, et tõuseb ka igapäevaste tehingute hulk. Ethereumi võrk on üsna lähedal jõudmaks miljoni tehinguni päevas, mis on CoinMetrics’i andmetel kasvanud aasta algusest ligi 2 korda. Võrdluseks protsessib bitcoini võrk umbes 300 000 tehingut päevas.

Ethereumi DeFi buum

Miks vaatab aina rohkem inimesi Ethereumi suunas? Üks ilmne vastus on, et Ethereum on DeFi ehk detsentraliseeritud rahanduse kodu.

Loe lisaks: “DeFi ehk detsentraliseeritud rahandus – tõusev trend”

Dapp.com’i poolt avaldatud raporti kohaselt on 97% Ethereumi tehingutest just DeFi rakenduste poolt teostatud. See näitab kui tähtsaks on Ethereum DeFi sektori jaoks saanud.  Viimastel kuudel detsentraliseeritud rahandus teinud hüppelise kasvu – Lehe Defi Pulse andmetel on erinevatesse DeFi rakendustesse paigutatud ligikaudu 2,3 miljardi dollari väärtuses krüptoraha. Seda on 3 korda rohkem kui kõigest 3 kuud tagasi. Kõigi plokiahelate peale kokku jõudis DeFi 24-tunnine tehingute maht 21. juunil kõigi aegade kõrgeimale tasemele – enam kui 600 miljonit dollarit.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv