Bitcoini vaalad – kes nad on ja kuidas nad turgu mõjutavad?

Kes on Bitcoini vaalad?

Bitcoini vaalad on maailmas isikud või organisatsioonid, kes omavad piisavalt suurt kogust bitcoine, et turule arvestatavat mõju avaldada. Mis kogusest omistatakse vaala tiitel, on muidugi subjektiivne, kuid mitmed allikad on arvamusel, et see on alates 1000 bitcoinist.

Bitcoini suurinvestorid mängivad turul suurt rolli, kuna nende poolt algatatud ostu-või müügitehingud mõjutavad hindu ja võivad luua uusi ostu- ja müügi trende. Seda silmas pidades võib vaal, kes otsustab suure osa oma bitcoinidest müüa, tekitada turul müügipaanika, kuna paljud teised müüvad hinnalanguse ajendil. Sama kontseptsioon kehtib ka siis, kui soetatakse suuri kogused bitcoine.

Vaalade käes 42% bitcoini varudest

Kui numbreid täpsemalt vaadata, siis selgub et märgiline hulk bitcoine on jaotunud väikese hulga aadressite vahel. Bitcoini plokiahela poolanonüümsuse tõttu on võimatu kindlaks teha, kas rahakottide taga on üksikisikud, börsid või riskifondid. Mõned suuremad kauplemiskeskkonnad on küll aadressid oma nimega sidunud, kuid suurem osa vaaladest on jäänud anonüümseks.

Siin on statistika, mis aitab paremini mõista bitcoinide jagunemist:

 • 2001 aadressi, mis sisaldavad 1 000 – 10 000 bitcoini
 • 107 aadressi, mis sisaldavad 10 000 – 100 000 bitcoini
 • 3 aadressi, mis sisaldavad 100 000 – 1 000 000 bitcoini

Paistab ka, et koroonakriis ning sellest tulenev majanduslik ebakindlus pole suurinvestoreid eriliselt kõigutanud, sest viimastel kuudel on näha olnud 10000 bitcoini või enam hoidvate aadressite kindlat kasvu.

Kes on mõned avalikkusele teada vaalad?

Nagu varem mainitud, pole enamiku bitcoini vaalade identiteet teada. Lõppude lõpuks ei taha keegi tunnistada, et istuvad varanduse otsas, mis võib neile lisaprobleeme tekitada. Mitme bitcoini vaala nimi on aga tänaseks teada. Siin on mõned rikkamad vaalaklubi liikmed:

 • Satoshi Nakamoto. Arvatakse, et bitcoini anonüümsel loojal on umbes 980 000 bitcoini, mille ta kaevandas krüptovaluuta esimestel päevadel. Teisisõnu on tema vara väärtus artikli kirjutamise hetkel umbes 7 miljardit dollarit, mida ta pole liigutanud 2009. aastast alates.
 • Vennad Winkelvossid. Esmalt Facebook’i kohtluvaidlusega kuulsaks saanud kaksikvennad ostsid just kohtu poolt määratud rahaga suure hulga bitcoine. 2017 aasta lõpus kirjutasid erinevad väljaanded, et Winkelvosside krüptovarade väärtus ületas miljardi dollari piiri
 • Tim Draper. Vast kõige tuntum bitcoini-meelne riskikapitalist ostis juba 2014. aastal 30 000 bitcoini ning on meedias krüpto-sektorit aktiivselt propageerinud
 • USA valitsus. Huvitaval kombel omab ka USA riik tuhandeid bitcoine, mis on aegade jooksul illegaalsetelt ettevõtmistelt konfiskeeritud. Aeg-ajalt korraldatakse oksjone, kus neid hulkade kaupa maha müüakse.

Loe ka meie teist artikklit: “Tuntud inimesed, kes investeerivad krüptorahasse”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega