Päevakohased krüpto uudised

bitcoin

Ligi pooled maailma bitcoinid pole 2 aastat liikunud

Kuna bitcoin on loodud avalikule plokiahelale, siis on ka kõik ajaloo jooksul aset leidnud bitcoini tehingud kõikidele soovijatele nähtavad. Sel moel saab kergesti teada, millised bitcoini rahakotid on olnud aktiivsed ning millised mitte. Samuti märkab, et on kontosid, kus pole aastaid ühtegi liikumist toimunud.

Ligi 50% maailmas ringlevatest bitcoinidest pole vähemalt 2 aastat kolinud

Plokiahela statistikat analüüsiv Glassnode on välja toodud, et 42,83% kõikidest bitcoini aadressitest pole oma varusid kahe aasta jooksul liigutanud. Antud number on ainuüksi käesoleval aastal tõusnud 10%. Kuna bitcoin on suurema osa viimasest kahest ja poolest aastast veetnud karuturul ning elanud läbi mitmekordseid languseid, on numbrid sedavõrd kõnekamad.

Jaeinvestorid samuti sekkumas

Lisaks on kasvanud ka uute bitcoini aadressite hulk. Täpsemalt on see number aasta algusest tõusnud 25%. Eraldi väärib mainimist tõik, et 18,5% on kasvanud need uued bitcoini rahakotid, mis sisaldavad 0,01 või rohkem bitcoini. See viitab otseselt jaeinvestorite huvi kasvule. Kokku eksisteeris käesoleva aasta märtsi seisuga bitcoini võrgus 3 miljonit unikaalset aadressi, mis hoidsid 0,1 bitcoini või rohkem.

Mis juhtub, kui keegi ei müü?

Krüptomaailmas on saanud tuntuks ütlus: “Hodl on!”

See viitab bitcoini pikaajalisele investeerimisele ja hoidmisele. Kuulsaks saanud tsitaat pärineb ühest 2013. aasta foorumi sissekandest, kus postitaja kirjutas sõna “hold” trükiveaga. Sealt peale on tunnuslausest saanud krüptovallas levinud termin. Paistab, et mitmed investorid juhinduvad mainitud õpetussõnadest. Suurtele hinnakõikumistele vaatamata ei allu nad müügisurvele vaid vaatavad hinnagraafikuid pikemas perspektiivis.

Mis aga juhtub, kui keegi ei soovi müüa? Bitcoini varaklassi iseloomustab nappus (teda ei saa kunagi olema rohkem kui 21 miljonit). Suur osa turul müüdavatest bitcoinidest tuleb kaevandajate käest. See hulk on aga kahanev suurus (loe bitcoini kohta lähemalt). Kui turu ostusurve on suurem kui inimesed on nõus müüma, siis surub see hinna tahes-tahtmata üles. See võib ka olla üks põhjuseid, miks nii mitmed investorid on otsustanud aastaid oma bitcoine mitte puutuda.

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna