Ligi pooled maailma bitcoinid pole 2 aastat liikunud

Kuna bitcoin on loodud avalikule plokiahelale, siis on ka kõik ajaloo jooksul aset leidnud bitcoini tehingud kõikidele soovijatele nähtavad. Sel moel saab kergesti teada, millised bitcoini rahakotid on olnud aktiivsed ning millised mitte. Samuti märkab, et on kontosid, kus pole aastaid ühtegi liikumist toimunud.

Ligi 50% maailmas ringlevatest bitcoinidest pole vähemalt 2 aastat kolinud

Plokiahela statistikat analüüsiv Glassnode on välja toodud, et 42,83% kõikidest bitcoini aadressitest pole oma varusid kahe aasta jooksul liigutanud. Antud number on ainuüksi käesoleval aastal tõusnud 10%. Kuna bitcoin on suurema osa viimasest kahest ja poolest aastast veetnud karuturul ning elanud läbi mitmekordseid languseid, on numbrid sedavõrd kõnekamad.

Jaeinvestorid samuti sekkumas

Lisaks on kasvanud ka uute bitcoini aadressite hulk. Täpsemalt on see number aasta algusest tõusnud 25%. Eraldi väärib mainimist tõik, et 18,5% on kasvanud need uued bitcoini rahakotid, mis sisaldavad 0,01 või rohkem bitcoini. See viitab otseselt jaeinvestorite huvi kasvule. Kokku eksisteeris käesoleva aasta märtsi seisuga bitcoini võrgus 3 miljonit unikaalset aadressi, mis hoidsid 0,1 bitcoini või rohkem.

Mis juhtub, kui keegi ei müü?

Krüptomaailmas on saanud tuntuks ütlus: “Hodl on!”

See viitab bitcoini pikaajalisele investeerimisele ja hoidmisele. Kuulsaks saanud tsitaat pärineb ühest 2013. aasta foorumi sissekandest, kus postitaja kirjutas sõna “hold” trükiveaga. Sealt peale on tunnuslausest saanud krüptovallas levinud termin. Paistab, et mitmed investorid juhinduvad mainitud õpetussõnadest. Suurtele hinnakõikumistele vaatamata ei allu nad müügisurvele vaid vaatavad hinnagraafikuid pikemas perspektiivis.

Mis aga juhtub, kui keegi ei soovi müüa? Bitcoini varaklassi iseloomustab nappus (teda ei saa kunagi olema rohkem kui 21 miljonit). Suur osa turul müüdavatest bitcoinidest tuleb kaevandajate käest. See hulk on aga kahanev suurus (loe bitcoini kohta lähemalt). Kui turu ostusurve on suurem kui inimesed on nõus müüma, siis surub see hinna tahes-tahtmata üles. See võib ka olla üks põhjuseid, miks nii mitmed investorid on otsustanud aastaid oma bitcoine mitte puutuda.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega