Maad on võtnud krüpto talv, mida see tähendab?

Möödunud kuud on olnud krüptorahade jaoks sünged – viimasest kolmeteistkümnest nädalast on krüptorahade liider Bitcoin olnud languses üheteistkümnel. Sellisele olukorrale, kus hinnad püsivad pikemat aega madalal, on antud nimetus – krüpto talv.

Krüpto ebakindlad ajad

Krüptovaluuta turud on surve all. Eilsega päädinud aasta teine kvartal oli Bitcoini jaoks üks ajaloo halvimaid. Ainult Bitcoini mõistes varajane 2011. aasta kolmas kvartal oli lõppenud kvartalist hullem. Numbrites tähendab see, et Bitcoin on oma 69 000 dollari rekord hinnast kaotanud nüüd üle 70%, kaubeldes napilt alla 20 000 dollari taset. Üle 75% languse on oma hiilgeaegadest teinud ka Ethereum, püüdes kramplikult hoida kinni 1000 dollari piirist. Kogu krüpto sektori turukapitalisatsioon on langenud alla 1 triljoni dollari, mis ilutses veel möödunud aasta novembris 3 triljonit dollari juures.

Aktsiaturgudel pole samuti kiita

Kuid mitte ainult krüpto turgudel pole segadus. Tänu kõrgele inflatsioonile ja tõstetud intressimääradele on traditsiooniline aktsiaturg samuti peksa saanud. Krüpto on tihedalt seotud tehnoloogiasektoriga, kus üle 71% on aasta algusest kukkunud näiteks Netflixi ja Shopify aktsiad ning suurfirmad nagu Facebook ja Nvidia on samal perioodil üle 52% miinuses.

Krüpto firmad koondavad töökohti

Krüpto hinnasula on oma jälje jätnud ka sektori ettevõtetele, kes on hakanud kulude kärpimiseks töökohti koondama. Alles hiljuti andis Ameerika juhtiv krüptobörsi Coinbase teada, et see kaotab ligi 1100 töökohta. Firma tegevjuhi Brian Armstrongi sõnul võib käesolev krüpto talv kesta pikemat aega. Teiste seas on töökohtade kärpimistest teada andnud veel Gemini, Crypto.com, BlockFi ja Bitpanda.

Käesolev krüpto talv pole esimene

Krüpto talved pole siiski midagi uut. Seni oleme näinud mitmeid analoogseid aegu, kus krüptorahad on pikemalt langustrendis olnud. Viimane krüpto talv sai alguse 2018. aasta hakul, kui Bitcoin kukkus oma tolleaegsest tipust 80% ja taastumiseks kulus umbes 18 kuud. Kui aga talv ükskord lõpeb, on Bitcoin hiljem uutesse kõrgustesse tõusnud. Kuigi möödunud ajaloo põhjal ei saa ette näha tulevikku, on siiski hea võimalus, et kui see talv ükskord ümber saab, väljub Bitcoin sealt tugevamana kui varem.

Loe lisaks: “Föderaalreserv tõstab intressimäärasid”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega