Päevakohased krüpto uudised

Pildil on talvine loodus, mis illustreerib artikli teemat

Maad on võtnud krüpto talv, mida see tähendab?

Möödunud kuud on olnud krüptorahade jaoks sünged – viimasest kolmeteistkümnest nädalast on krüptorahade liider Bitcoin olnud languses üheteistkümnel. Sellisele olukorrale, kus hinnad püsivad pikemat aega madalal, on antud nimetus – krüpto talv.

Krüpto ebakindlad ajad

Krüptovaluuta turud on surve all. Eilsega päädinud aasta teine kvartal oli Bitcoini jaoks üks ajaloo halvimaid. Ainult Bitcoini mõistes varajane 2011. aasta kolmas kvartal oli lõppenud kvartalist hullem. Numbrites tähendab see, et Bitcoin on oma 69 000 dollari rekord hinnast kaotanud nüüd üle 70%, kaubeldes napilt alla 20 000 dollari taset. Üle 75% languse on oma hiilgeaegadest teinud ka Ethereum, püüdes kramplikult hoida kinni 1000 dollari piirist. Kogu krüpto sektori turukapitalisatsioon on langenud alla 1 triljoni dollari, mis ilutses veel möödunud aasta novembris 3 triljonit dollari juures.

Aktsiaturgudel pole samuti kiita

Kuid mitte ainult krüpto turgudel pole segadus. Tänu kõrgele inflatsioonile ja tõstetud intressimääradele on traditsiooniline aktsiaturg samuti peksa saanud. Krüpto on tihedalt seotud tehnoloogiasektoriga, kus üle 71% on aasta algusest kukkunud näiteks Netflixi ja Shopify aktsiad ning suurfirmad nagu Facebook ja Nvidia on samal perioodil üle 52% miinuses.

Krüpto firmad koondavad töökohti

Krüpto hinnasula on oma jälje jätnud ka sektori ettevõtetele, kes on hakanud kulude kärpimiseks töökohti koondama. Alles hiljuti andis Ameerika juhtiv krüptobörsi Coinbase teada, et see kaotab ligi 1100 töökohta. Firma tegevjuhi Brian Armstrongi sõnul võib käesolev krüpto talv kesta pikemat aega. Teiste seas on töökohtade kärpimistest teada andnud veel Gemini, Crypto.com, BlockFi ja Bitpanda.

Käesolev krüpto talv pole esimene

Krüpto talved pole siiski midagi uut. Seni oleme näinud mitmeid analoogseid aegu, kus krüptorahad on pikemalt langustrendis olnud. Viimane krüpto talv sai alguse 2018. aasta hakul, kui Bitcoin kukkus oma tolleaegsest tipust 80% ja taastumiseks kulus umbes 18 kuud. Kui aga talv ükskord lõpeb, on Bitcoin hiljem uutesse kõrgustesse tõusnud. Kuigi möödunud ajaloo põhjal ei saa ette näha tulevikku, on siiski hea võimalus, et kui see talv ükskord ümber saab, väljub Bitcoin sealt tugevamana kui varem.

Loe lisaks: “Föderaalreserv tõstab intressimäärasid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna