Päevakohased krüpto uudised

Pildil on restorani laud koos klaasidega, mis illustreerib 4,5 miljoni dollari lõuna

4.5 miljoni dollari lõuna, kas nali või tegelikkus?

Krüptomaailm on sageli silma paistnud ebaproportsionaalsete summade poolest. Kui meediast on läbi käinud krüptoraha eest ostetud Lamborghinid või megavillad, siis sellest on olemas veel kõrgem tase: 4.5 miljoni dollari lõuna.

Warren Buffeti 4.5 miljoni dollari lõuna

Kindlasti on paljud lugejad kuulnud maailmakuulsast investorist Warren Buffetist. Ajakirja Forbes andmetel on Buffet maailma rikkuselt neljas inimene, varandusega 67,4 miljardit dollarit. Tuntud investeerimisfirma Berkshire Hathaway tegevjuht, keda kutsutakse ka kui “Omaha oraakel”, on olnud aastakümneid finantsmaailma keskmes ning näidanud üles suurepärast vaistu kasumlike firmade valimisel. Lisaks on Buffet ka ühe erilise heategevusliku oksjoni tõmbenumbriks. Ebay vahendusel toimuva oksjoni võitjale ning tema seitsmele sõbrale langeb osaks au lõunatada koos kuulsa Ameerika investoriga ning eine käigus ka ehk üht-teist kasulikku kõrva taha panna.

Oksjoni võitis krüptovallas tuntud tegija

Juba 20ndat korda toimunud oksjoni võitis plokiahela platvormi TRON asutaja ning tegevjuht Justin Sun. 29-aastane krüpto ettevõtja võidupakkumiseks oli rekordilised 4 567 888 dollarit. Lõuna toimus käesoleva aasta alguses Buffeti kodulinnas Omahas. Omajagu irooniliseks tegi kahe mehe kohtumise asjaolu, et Buffet on varasemalt krüptoraha ja bitcoini teravalt kritiseerinud, kutsudes bitcoini koguni rotimürgiks. Sellest hoolimata ütles oksjoni võitja Sun pressiteates, et Buffetiga kohtumine oli tema jaoks suur au ning ta loodab kogenud investorilt saadud tarkust oma edasistes tegemistes rakendada. Sun võttis endaga kaasa ka neli sõpra, kes on samuti aktiivsed krüptokogukonna liikmed: Litecoin’i looja Charlie Lee, eToro tegevjuht Yoni Assiya, Huobi finantsjuht Chris Lee ning Helen Hai Binance’ist.

Lõuna eest makstud summa läks heategevusele

“Power Lunch” nime kandvat oksjoni korraldab San Fransiscos tegutsev Glide fond, mis aitab ühiskonna abivajajaid ja kodutuid peamiselt söögi ning peavarjuga. Alates 2000. aastast toimunud oksjonil sai esimestel aastatel Buffetiga lõunatada “poolmuidu”, kui maksta tuli alla 20 000 dollari. Pärast seda, kui oksjon on toimunud Ebay vahendusel ning ligipääsetav kõikidele üle maailma, pole alla miljoni dollari Buffetiga einestama pääsenud. 20-aasta jooksul on Glide fond Warren Buffeti abiga kogunud 30 miljonit dollarit.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv