Akon City liigub ehituse suunas

Aastal 2018 kuulutas poplaulja Akon, et ehitab koostöös Senegali valitsusega n-ö turismilinna, mille nimeks saab Akon City. Linn on eriline selle poolest, et seal hakkab maksevahendina kehtima ainult Akoni enda krüptoraha Akoin. USA insenerifirma KE International eraldas linna ehituseks räpparile 6 miljardit dollarit. Akoni krüptolinn peaks valmima aastaks 2029.

Akon City

Räpistaaril on plaanis rajada Senegali oma linn nimega Akon City, kus kehtib maksevahendina Akoni enda loodud krüptoraha Akoin. Linna ehitus toimub kahes osas, millest esimene peaks lõppema juba 2023. aasta lõpuks. Selleks ajaks peaks linnas olema püsti ostukeskus, elamud, hotellid, politseijaoskond, kool, pargid, prügikäitlemisjaam, päikeseenergial töötav elektrijaam ja haigla korpus. Plaanide kohaselt peaks linn, mille ainukeseks valuutaks on Akoin, olema täielikult valminud aastaks 2029. Akoni krüptolinn rajatakse pealinnast Dakarist 50 km kaugusele ning selle alla kuuluva maa eraldas Akonile Senegali president Macky Sall. Juhul kui Akoni krüptolinn õnnestub, saab sellest maailma esimene 100% krüptovaluutal toimiv linn.

Akon on Aafrika arengu heaks panustanud ka varasemalt. 2014. aastal algatas mees projekti Akon Lighting Africa, mis aitab Aafrikas päikesepaneelide abil elektrit toota. Samuti on lauljal oma heategevusprojekt, mis toetab kasinate võimalustega Aafrika lapsi.

Akoin

Räppar Akoni peamine põhjus oma krüptoraha loomiseks oli soov võidelda korruptsiooni vastu Aafrika riikides. Inspiratsiooni selleks sai räpistaar lennates Senegalist Prantsusmaale, olles kaasa võtnud raha vaid Senegali ametlikus valuutas – CFA frankides. Prantsusmaal maandudes üritas räppar valuutat vahetada, kuid seda talle ei võimaldatud, sest väidetavalt puudus sellel väärtus. Asjaoludest ärritunud Akon otsustas seejärel võtta asjad enda kätesse ning lõi päris oma krüptovaluuta.

Akoini ametlik brožüür ütleb, et krüptoraha ehitatakse Stellar plokiahelale. Valik langes Stellari kasuks, kuna platvormi tehingutasud, kiirus ja ülekannete arv sekundis sobivad ideaalselt Akoini ökosüsteemi kavandatud rakenduste ja Akon City tarbeks.

Akon loodab, et tema Akoini krüptovaluutat hakatakse kasutama kogu Aafrikas, kus märkimisväärne osa elanikkonnast ei oma juurdepääsu pangandusteenustele, kuid nutitelefone kasutatakse laialdaselt.

Loe lisaks: “Krüptobuum Aafrikas sihib uusi kõrguseid”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega