Päevakohased krüpto uudised

Pildil on linn Aarikas, mis illustreerib teemat Akon City liigub ehituse suunas

Akon City liigub ehituse suunas

Aastal 2018 kuulutas poplaulja Akon, et ehitab koostöös Senegali valitsusega n-ö turismilinna, mille nimeks saab Akon City. Linn on eriline selle poolest, et seal hakkab maksevahendina kehtima ainult Akoni enda krüptoraha Akoin. USA insenerifirma KE International eraldas linna ehituseks räpparile 6 miljardit dollarit. Akoni krüptolinn peaks valmima aastaks 2029.

Akon City

Räpistaaril on plaanis rajada Senegali oma linn nimega Akon City, kus kehtib maksevahendina Akoni enda loodud krüptoraha Akoin. Linna ehitus toimub kahes osas, millest esimene peaks lõppema juba 2023. aasta lõpuks. Selleks ajaks peaks linnas olema püsti ostukeskus, elamud, hotellid, politseijaoskond, kool, pargid, prügikäitlemisjaam, päikeseenergial töötav elektrijaam ja haigla korpus. Plaanide kohaselt peaks linn, mille ainukeseks valuutaks on Akoin, olema täielikult valminud aastaks 2029. Akoni krüptolinn rajatakse pealinnast Dakarist 50 km kaugusele ning selle alla kuuluva maa eraldas Akonile Senegali president Macky Sall. Juhul kui Akoni krüptolinn õnnestub, saab sellest maailma esimene 100% krüptovaluutal toimiv linn.

Akon on Aafrika arengu heaks panustanud ka varasemalt. 2014. aastal algatas mees projekti Akon Lighting Africa, mis aitab Aafrikas päikesepaneelide abil elektrit toota. Samuti on lauljal oma heategevusprojekt, mis toetab kasinate võimalustega Aafrika lapsi.

Akoin

Räppar Akoni peamine põhjus oma krüptoraha loomiseks oli soov võidelda korruptsiooni vastu Aafrika riikides. Inspiratsiooni selleks sai räpistaar lennates Senegalist Prantsusmaale, olles kaasa võtnud raha vaid Senegali ametlikus valuutas – CFA frankides. Prantsusmaal maandudes üritas räppar valuutat vahetada, kuid seda talle ei võimaldatud, sest väidetavalt puudus sellel väärtus. Asjaoludest ärritunud Akon otsustas seejärel võtta asjad enda kätesse ning lõi päris oma krüptovaluuta.

Akoini ametlik brožüür ütleb, et krüptoraha ehitatakse Stellar plokiahelale. Valik langes Stellari kasuks, kuna platvormi tehingutasud, kiirus ja ülekannete arv sekundis sobivad ideaalselt Akoini ökosüsteemi kavandatud rakenduste ja Akon City tarbeks.

Akon loodab, et tema Akoini krüptovaluutat hakatakse kasutama kogu Aafrikas, kus märkimisväärne osa elanikkonnast ei oma juurdepääsu pangandusteenustele, kuid nutitelefone kasutatakse laialdaselt.

Loe lisaks: “Krüptobuum Aafrikas sihib uusi kõrguseid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna