Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Apple'i App Store

Apple ähvardab detsentraliseeritud rakenduse välja visata

Detsentraliseeritud suhtlusvõrgustiku rakendus Damus on sattunud Apple’i surve alla. Suurfirma rakenduste platvorm App Store hoiatas Damust, et tal on 14 päeva aega viia rakendus Apple’i tingimustega kooskõlasse, vastasel korral eemaldatakse äpp App Store’ist.

Damus võidakse App Store’ist eemaldada

Damus, mida nimetatakse sageli detsentraliseeritud Twitteriks, ähvardatakse Apple’i rakenduste poest eemaldamisega, kuni selle arendajad muudavad programmi Apple’i suunistele vastavaks. Damuse säutsu kohaselt on Apple andnud Damusele 14 päeva ehk 27 juunini aega, et viia rakendus vastavusse Apple’i poliitikaga, vastasel juhul eemaldatakse see App Store’ist.

Apple ütles algselt Damusele, et ta peab kohandama oma bitcoini jootraha funktsiooni “zaps”, et see vastaks App Store’i juhistele. Täpsemalt väitis Apple, et zaps võib võimaldada kasutajatel müüa digitaalset sisu väljaspool Apple’i rakendusesiseste ostude mehhanismi (ingl. in-app purchase mechanism). Oluline on märkida, et Apple võtab lehekülje Statisa andmete põhjal enamikest rakendusesiseste ostudest 30% tasu.

Damus kommenteeris Apple’i sammu ajastust Twitteris – vahetult enne seda, kui Damuse meeskond ilmub Oslo vabadusfoorumile, et rääkida sellest, kuidas Bitcoin ja detsentraliseeritud sotsiaalmeedia võivad aidata kaasa finantsvabaduse saavutamisele.

Damus ja zappimine

Damuse jootraha andmise funktsioon (tuntud kui “zaps”) võimaldab kasutajatel saata bitcoine oma lemmik sisuloojatele. Selleks kasutatakse Bitcoini Lightning võrkku, mis võimaldab välkkiireid makseid sisuliselt olematute tehingutasudega. Nostri protokolli kasuv Damuse rakendus tuli välja selle aasta veebruaris slooganiga “The social network you control”.

Loe lisaks: “Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv