Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Apple'i App Store

Apple ähvardab detsentraliseeritud rakenduse välja visata

Detsentraliseeritud suhtlusvõrgustiku rakendus Damus on sattunud Apple’i surve alla. Suurfirma rakenduste platvorm App Store hoiatas Damust, et tal on 14 päeva aega viia rakendus Apple’i tingimustega kooskõlasse, vastasel korral eemaldatakse äpp App Store’ist.

Damus võidakse App Store’ist eemaldada

Damus, mida nimetatakse sageli detsentraliseeritud Twitteriks, ähvardatakse Apple’i rakenduste poest eemaldamisega, kuni selle arendajad muudavad programmi Apple’i suunistele vastavaks. Damuse säutsu kohaselt on Apple andnud Damusele 14 päeva ehk 27 juunini aega, et viia rakendus vastavusse Apple’i poliitikaga, vastasel juhul eemaldatakse see App Store’ist.

Apple ütles algselt Damusele, et ta peab kohandama oma bitcoini jootraha funktsiooni “zaps”, et see vastaks App Store’i juhistele. Täpsemalt väitis Apple, et zaps võib võimaldada kasutajatel müüa digitaalset sisu väljaspool Apple’i rakendusesiseste ostude mehhanismi (ingl. in-app purchase mechanism). Oluline on märkida, et Apple võtab lehekülje Statisa andmete põhjal enamikest rakendusesiseste ostudest 30% tasu.

Damus kommenteeris Apple’i sammu ajastust Twitteris – vahetult enne seda, kui Damuse meeskond ilmub Oslo vabadusfoorumile, et rääkida sellest, kuidas Bitcoin ja detsentraliseeritud sotsiaalmeedia võivad aidata kaasa finantsvabaduse saavutamisele.

Damus ja zappimine

Damuse jootraha andmise funktsioon (tuntud kui “zaps”) võimaldab kasutajatel saata bitcoine oma lemmik sisuloojatele. Selleks kasutatakse Bitcoini Lightning võrkku, mis võimaldab välkkiireid makseid sisuliselt olematute tehingutasudega. Nostri protokolli kasuv Damuse rakendus tuli välja selle aasta veebruaris slooganiga “The social network you control”.

Loe lisaks: “Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete