Päevakohased krüpto uudised

Aregentiina ja Venezuela rahvuslipud ja Bitcoini logo, kirjeldamaks eelmainitud riikide plaani kasutusele võtta krüptoraha

Argentiina ja Venezuela rahvusvaluuta pageb krüptoraha suunas

Praegusel koroonapandeemia ajajärgul on riikide majandused teadagi pöörisesse sattunud, kuid mõned Lõuna-Ameerika riigid nagu Argentiina ja Venezuela olid raskustes juba kuid varem. Nüüd kui häda käes, vaatavad mainitud riikide kodanikud krüptoraha poole (täpsemalt Bitcoini), sest rahvusvaluuta pole enam kaugeltki turvaline koht, kus oma teenitud sääste hoida.

Majanduslik ebakindlus suurendamas nõudlust krüptoraha järele

Argentiinal on kaelas suur võlakoorem ning kohaliku peso inflatsioon on aegade kõrgeim. See aga suurendab kodanikes ebakindlustunnet. Kuna peso ostujõud muudkui kahaneb, võtavad aina suurem hulk argentiinlasi nõuks oma säästud bitcoinide vastu vahetada. 23. aprillil postitas Arcane Research Twitteri kaudu andmed, mis näitavad Argentiina pesode eest ostetud bitcoini hulga eksponentsiaalset kasvu. Alates 2018 aasta jaanuarist on nädalane bitcoini ostude maht suurenenud tervelt 1028%.

Sarnane saatus tabanud ka Venezuelat

Venezuela kohaliku valuuta kohal on ammu hõljunud tumedad pilved. Alates 2013. aastast on Venezuela bolivar paiskunud tõelisse hüperinflatsiooni, mis ulatus koguni miljoni protsendini aastas!
Kodanikud näevad seega järjepidevalt, kuidas nende raha ostujõud iga päevaga kahaneb. Kui Ameerika dollar on üks lahendus, mida Venezuelas äri ajamiseks kasutatakse, siis on loomulikult tõusnud
ka bitcoini hankimine. Kauplemisplatvorm LocalCryptos, kus tehingud toimuvad inimeselt-inimesele raporteeris, et 2019. aastal moodustas Venezuela kauplemine 86% kogu Ladina-Ameerika tehingutest ning
26% kõikidest tehingutest.

Venezuela riik hüppamas krüpto paati

Seda kõike on märganud ka Venezuela valitsus, kes on härjal sarvist haarates loonud riigi enda krüptoraha, Petro, mille väärtus on tagatud riikliku naftaga. Käesoleva aasta alguses jagas valitsus $30 vääringus Petrot 3 miljonile kodanikule, kuid näib et reaalset kasu pole sellest tõusnud, sest riigi miinimumpalk on kukkunud lausa 2 dollarini kuus.
Sellest hoolimata saab Petroga maksta riigisiseselt rohkem kui 1000 kaupmehe juures.

Samal ajal kui riik sipleb vaesuses, kasutavad kohalikud heategevusorganisatsioonid annetuste ning abi hankimiseks just bitcoine, mis hoiab oma väärtust kordades paremini kui kohalik raha.
“Bitcoin Venezuela” nimeline heategevusorganisatsioon andis Twitteri vahendusel teada, et vähem kui $230 vääringus bitcoini annetus suudab nende supiköögis toita 1200 inimest nädal aega.

KRÜPTOPEEDIA – Baas sinu krüptoteadmistele. Tule loe lähemalt!

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud