Päevakohased krüpto uudised

Pildil on kuldne Buddha kuju, mis illustreerib teemat: Bitcoini kauplemine Indias on rekordkõrgustes

Bitcoini kauplemine Indias on rekordkõrgustes

Bitcoini kauplemine Indias plahvatas mai keskel ootamatult. Ühe nädala jooksul kasvas LocalBitcoinsi kui ka Paxfuli kaudu tehtud tehingute kogusumma 3 miljoni dollarini.

Bitcoini tehingud Indias

bitcoini kauplemine Indias on viimase kuuga drastiliselt kasvanud ning Paxfulist on saanud populaarseim kaubanduskeskkond selle jaoks. Paxfuli vahendusel Bitcoinidega kauplemine kasvas 10. mai seisuga 1,48 miljoni dollarini, samas kui konkureeriva börsi LocalBitcoinsi käive oli veidi üle 1,25 miljoni dollari. Bitcoinidega kauplemise kogusumma ulatus umbes 2,7 miljoni dollarini. See küll ei ületa riigi kõigi aegade rekordit, mis püstitati 2017. aasta detsembris, ulatudes 2,9 miljoni dollarini. Paxfuli tegevdirektori Ray Youssefi sõnul on India turgudel suur potentsiaal ning sealne edu väga oluline krüptomajanduse tulevikule, lisades, et India inimesed investeerivad aina rohkem Bitcoini ning tänu sellele võivad nad ka oodata suuremat rahalist tulu. Youssef märkis, et nende soov on tutvustada krüptovaluutat suurtematele massidele, et aidata kaasa vaesuse välja juurimisele, elavdada majandust ja luua uusi töökohti. Üks Paxfuli asutaja on muuseas eestlane Artur Schaback.

India keskpanga üritus keelustada riigis krüptotehingud

India keskpank (RBI) käskis 2018. aasta aprillis kõikidel finantsasutustel katkestada igasugused sidemed eraisikute või ettevõtetega, kes kauplevad Bitcoiniga. Krüptoga tegelevad ettevõtted esitasid viivitamatult riigikohtule avalduse, et keeld tühistataks. Keskpanga otsuse tagajärjel langesid ettevõtete kauplemise mahud ja paljud neist suleti. Kuigi avaldus tehti kohtule juba 2018. aastal, jõuti otsusele alles alles selle aasta märtsis. Ülemkohus tunnistas, et kuigi keskpangal oli volitus võtta kasutusele ennetavad meetmed, leiti siiski, et keskpanga poolt kehtestatud keeld ei ole proportsionaalne. Sellele vaatamata on sealsel krüptotööstusel takistusi, kuna valitsus on soovitanud keelata kõik eraviisilised krüptovaluuta tehingud ja karistada neid, kes tegelevad krüptovaluutaga kuni 10-aastase vangistuse või suure rahatrahviga. Seni pole valitsus siiski nii radikaalseid meetmeid kasutusele võtnud. Juhul kui see peaks aga juhtuma, tähendaks see krüptotehingute lõppu Indias. Kohtuasjas krüpto ettevõtteid esindanud firma Ikigai Law asutaja Anirudh Rastogi ütles, et riigis valitseb tõsine hirm taolise otsuse ees.

Loe lisaks: “Krüptobuum Aafrikas sihib uusi kõrguseid”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv