Päevakohased krüpto uudised

Illustreerival pildil on võlujooki segav inimene, mis viitab kuidas J.K. Rowling küsis: "Mis on bitcoin?"

J.K. Rowling ei saa aru, mis on bitcoin! Twitter tuli appi

Raamatusarja Harry Potteri autor J.K. Rowling postitas eile õhtul Twitteri keskkonda küsimuse, kus palus et talle seletataks lahti, mis on bitcoin. Tema suureks üllatuseks läks Twitteri krüptokogukond selle peale kihama ning õhtu lõpuks oli pahaaimamatu postitus saanud sadu vastuseid. Teiste hulgas ütles sõna sekka ka Elon Musk!

J.K. Rowling mainis bitcoini ning krüpto Twitter plahvatas

J.K. Rowling ei osanud tõenäoliselt ette näha, et tema süütu postitus nii paljusid krüptoraha entusiaste sütitab. Algselt esitas J.K.  Rowling oma küsimuse Coindesk’i reporter Leigh Cuen’ile.

Küsimusele reageerisid ühtlasi ka sajad krüpto huvilised, kes asusid bitcoini inglise kirjanikule üksteisevõidu lahti seletama. Kuna Twitter on paljude krüptomeelsete inimeste meelissuhtluskeskkond, siis ei läinud kaua mööda, kui Rowlingu tweet oli üle kuhjatud sadade vastustega.

Mõne aja pärast postitas J.K. Rowling uuesti, andes mõista, et teema jääb talle segaseks ning ta ei usalda maailma esimest krüptoraha.

Paljud proovisid seepeale tõmmata paralleele Harry Potteri raamatutega, kasutades võrdlusi võlumaailma ja raamatust pärinevate tegelastega. Teiste hulgas kasutati metafooridena võluripanka Gringots’it ning raamatu peategelast Harry Potterit ennast.

Seletust proovis anda ka Elon Musk

Kõigi teiste agarate kommenteerijate seas ütles sõna sekka ka USA tehnikamiljardär ning Tesla looja Elon Musk, kes tõi välja, et keskpankade raha trükkimise valguses paistab bitcoin aina kindlama varana. Musk viitas bitcoini nappuse omadusele, mille kohaselt on teda piiratud hulk.

J.K. Rowlingu jaoks jäi bitcoin siiski kaugeks

Viimaks paistis inglise kirjanik suurest postituste tulvast kergelt tüdinevat, mille peale ta postitas:

“This started as a joke, but now I’m afraid I’ll never be able to log in to Twitter again without someone getting angry I don’t own Bitcoin. One day you’ll see a wizened old woman in the street, trying to trade a Harry Potter book for a potato. Be kind. She did try to understand.”

Kui aga sina soovid täpsemalt teada, mis on bitcoin, siis vaata BITCOIN 101

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna