Päevakohased krüpto uudised

Pildil on arvuti, mis illustreerib teemat

Mis on Web3 – küsitlusest selgub et enamik ei tea

Valdav enamik on tänaseks kuulnud kas Bitcoinist või teisest krüptorahadest. Vaatamata ülemaailmsele krüpto-teadlikkusele on aga oluliselt väiksem hulk inimestest kursis, mis on Web3 – nii selgub värskest uuringust.

Web3 enamikule tundmatu mõiste

Hiljuti viis küsitlusfirma YouGov koos Ethereumi tarkvarafirmaga Consensys läbi küsitluse, kus uuritii inimestelt üle maailma nende teadlikkuse kohta uutest tehnoloogiatest, kuidas nad suhtuvad Interneti-majandusse ning millised on nende hinnangul väärtused, mida nad veebis toetavad. Selgus, et paljudel pole aimu, mis on Web3, isegi kui nad sellest kuulnud on. Küsitluses osales veidi üle 15 000 inimese 15 riigist, vastates 32 küsimusele, mis olid seotud Web3-e, krüptovaluutade ja vastava temaatikaga Interneti praeguse ökosüsteemis.

Uuringu kohaselt sõnas 24% vastajatest, et nad on Web3-st vähemalt teadlikud, kuid vaid 8% teab selle kohta hästi. 16% vastanutest märkisid, et tunnevad Web3-e mingil määral, samas kui 37% pole Web3-st üldse teadlikud. Vaatamata sellele, et suur hulk vastajad polnud web3-st kuulnud, toetasid paljud Web3-e aluseks olevaid põhimõtteid. Nimelt 50% osalejatest usub, et nad annavad Internetile lisaväärtust ja 67% väitsid, et nad peaksid omama asju, mida nad Internetis teevad.

YouGov-Consensys uuring näitas ka osalejate suuremat krüptovaluutade teadlikkust. Leiti, et 92% vastajatest on krüptorahadest kuulnud ja 50% neist mõistab, kuidas need töötavad. Nende inimeste osakaal, kes kinnitasid, et mõistavad krüptorahade olemust, oli palju suurem Nigeerias (78%), Lõuna-Koreas (63%), Lõuna-Aafrikas (61%) Brasiilias (59%) ja Indias (56%). Väiksem oli krüpto-teadlikkus Indoneesias ja Jaapanis, kus krüptovaluutades oli kuulnud vaid iga kolmas vastaja.

Mida Web3 taotleb?

Web3 liikumine keskendub probleemide lahendamisele, mis kaasnesid Web 2.0-ga ehk Interneti n.ö. teise etapiga, mis andis kasutajatele suurema interaktiivsuse. Web3-e eestvedajate jaoks ei anna praegune internet inimestele piisavalt kontrolli isikuandmete, sisu ja privaatsuse üle, vaid jätab selle haldamise tsentraliseeritud ettevõtetele nagu Google või Amazon. Web3 tehnoloogia edendajad soovivadki muuta interneti selliseks, kus kasutajad ei sõltu nii palju kesksetest suurfirmadest, vaid inimestel on võimalus olla ise oma digitaalsete sisu peremees.

Loe Web3-e kohta lisaks KRÜPTOPEEDIAST: “WEB3 101”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv