Päevakohased krüpto uudised

Tuntud nimed, kes investeerivad krüptorahasse ja miks?

Pilid on John McAfee, kes on viirusetõrje kuulsus. Ta kuulub tuntud nimed alla ka krüptomaailmasKui aastaid tagasi koosnesid krüptokogukonnad pigem IT taustaga programmeerijatest ning muidu fanaatikutest, siis tänasel päeval on krüpto sektor saamas Silicon Valley’s üheks popimaks teemaks ning uusi krüpto start-up’e tekib juurde nagu seeni peale vihma. Suur kasvupotentsiaal meelitab ligi investoreid, kelle seas ka kuulsused.
Krüptomaastiku võib võrrelda 2000ndate alguse interneti buumiga, mil uusi ideid ja projekte sähvatas paremal ja vasakul. Siinkohal toome välja mõned tuntud nimed, kes oma raha ja energiat krüptomaailma suunanud on.


Tuntud nimed, kes investeerivad krüptovaluutadesse:

Chris Larsen

Ajakiri Forbes on nimetanud meest ka krüptomaailma rikkaimaks. Lisaks mitmetele osalustele erinevates plokiahela projektides, on Larseni Ripple korporatsiooni kaasasutaja. Ripple arendab eelkõige pankade jaoks mõeldud lahendusi krüptomaksete kasutuselevõtmiseks. Wikipedia andmetel on Larseni varade väärtus 4,6 miljardit dollarit.

Ashton Kutcher

Lisaks edukale karjäärile Hollywoodi filmimaailmas on Ashton Kutcher paljudele üllatuslikult ka suure kaliibriga tehnika-firmadesse investeerija ning pikaaegne plokiahela tehnoloogia fänn. Kutcher on investeerinud krüptorahade kauplemisplatvormi Bitbay ning tema firma omab osalust e-spordi panustamisplatvormis Unikrn.

Vennad Winkelvossid

Kaksikvennad Cameron ja Tyler Winkelvoss on laiemale avalikkusele rohkem tuntud Facebooki autoriõiguste idee üle toimunud kohtuvaidluse järgi. Huvitaval kombel kasutasid Hollandist pärit vennad just kohtuotsusega saadud raha, et osta bitcoini ning seda juba aastal 2013, kui bitcoini hind oli 100 dollari ringis. 2017. aasta lõpus, kui bitcoini tegi ühe suurema hinnatõusu ajaloos, kirjutas briti ajaleht The Sunday Telegraph, et Winkelvosside varandus on ületanud miljardi dollari piiri.

Changpeng Zhao

Changpeng Zhao alias CZ sündis Hiinas vaestes tingimustes ning oli sunnitud ülikoolis õppimise ajal McDonaldsis töötama, et ots-otsaga kokku tulla. See aga ei takistanud tal 2017. aastal luua krüptoraha kauplemiskeskkonda Binance, mis on praeguseks kasvanud maailma suurimaks krüptobörsiks 1 miljardi dollari suuruse keskmise päeva kauplemiskäibe juures. 2018. aastal nimetas ajakiri Forbes Zhao üheks rikkamaks inimeseks krüpto vallas, hinnates tema varades väärtuseks 1,4 miljardit dollarit.

Roger Ver

Roger Ver, keda kutsutakse ka kui “Bitcoin Jesus” on üks varasemaid bitcoini investoreid ja tuntumaid arvamusliidreid krüptomaastikul. Ver on üks Bitcoin Cash’i (BCH) asutajatest aastal 2017, mis on bitcoini lähtekoodist tekitatud krüptoraha. Roger Ver’ile kuulub muuhulgas ka lehekülg bitcoin.com.

John McAfee

John McAfee on krüptomaailma üks vastuolulisemaid tegelasi. McAfee nimi tuleb laiemale üldsusele kindlasti tuttav McAfee nimelise viirusetõrje tarkvaraga, mille asutajaks John McAfee oli. Nüüdisajal on McAfee investor ńing võtab hoogsalt sõna krüpto teemadel. McAfee tekitas suurt furoori oma väljaütlemisega 2018. aastal: nimelt kuulutas mees, et bitcoini hind ületab 2020. aasta lõpuks 1 miljoni dollari piiri. Vastasel korral lubas mees oma meheau otse-eetris ära süüa.

Tim Draper

Tim Draper on üks tuntumaid krüpto-meelseid riskikapitali investoreid. Intervjuudes bitcoini temaatilist lipsu kandev Draper on meedias suur bitcoini propageerija ning üks esimesi pangandustaustaga investoreid, kes krüptorahades suurt potentsiaali näeb. Draperi investeeringute hulka kuulub ka vastuolulise musta turu Silk Road’ist konfiskeeritud bitcoinide oksjoni korras ostmine, pärast seda kui FBI nimetatud veebikeskkonna tegevuse aastal 2013 lõpetas.

KRÜPTOPEEDIA – Vundament sinu krüptoteadmistele. Tule loe lähemalt.

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv