Tuntud nimed, kes investeerivad krüptorahasse ja miks?

Pilid on John McAfee, kes on viirusetõrje kuulsus. Ta kuulub tuntud nimed alla ka krüptomaailmasKui aastaid tagasi koosnesid krüptokogukonnad pigem IT taustaga programmeerijatest ning muidu fanaatikutest, siis tänasel päeval on krüpto sektor saamas Silicon Valley’s üheks popimaks teemaks ning uusi krüpto start-up’e tekib juurde nagu seeni peale vihma. Suur kasvupotentsiaal meelitab ligi investoreid, kelle seas ka kuulsused.
Krüptomaastiku võib võrrelda 2000ndate alguse interneti buumiga, mil uusi ideid ja projekte sähvatas paremal ja vasakul. Siinkohal toome välja mõned tuntud nimed, kes oma raha ja energiat krüptomaailma suunanud on.


Tuntud nimed, kes investeerivad krüptovaluutadesse:

Chris Larsen

Ajakiri Forbes on nimetanud meest ka krüptomaailma rikkaimaks. Lisaks mitmetele osalustele erinevates plokiahela projektides, on Larseni Ripple korporatsiooni kaasasutaja. Ripple arendab eelkõige pankade jaoks mõeldud lahendusi krüptomaksete kasutuselevõtmiseks. Wikipedia andmetel on Larseni varade väärtus 4,6 miljardit dollarit.

Ashton Kutcher

Lisaks edukale karjäärile Hollywoodi filmimaailmas on Ashton Kutcher paljudele üllatuslikult ka suure kaliibriga tehnika-firmadesse investeerija ning pikaaegne plokiahela tehnoloogia fänn. Kutcher on investeerinud krüptorahade kauplemisplatvormi Bitbay ning tema firma omab osalust e-spordi panustamisplatvormis Unikrn.

Vennad Winkelvossid

Kaksikvennad Cameron ja Tyler Winkelvoss on laiemale avalikkusele rohkem tuntud Facebooki autoriõiguste idee üle toimunud kohtuvaidluse järgi. Huvitaval kombel kasutasid Hollandist pärit vennad just kohtuotsusega saadud raha, et osta bitcoini ning seda juba aastal 2013, kui bitcoini hind oli 100 dollari ringis. 2017. aasta lõpus, kui bitcoini tegi ühe suurema hinnatõusu ajaloos, kirjutas briti ajaleht The Sunday Telegraph, et Winkelvosside varandus on ületanud miljardi dollari piiri.

Changpeng Zhao

Changpeng Zhao alias CZ sündis Hiinas vaestes tingimustes ning oli sunnitud ülikoolis õppimise ajal McDonaldsis töötama, et ots-otsaga kokku tulla. See aga ei takistanud tal 2017. aastal luua krüptoraha kauplemiskeskkonda Binance, mis on praeguseks kasvanud maailma suurimaks krüptobörsiks 1 miljardi dollari suuruse keskmise päeva kauplemiskäibe juures. 2018. aastal nimetas ajakiri Forbes Zhao üheks rikkamaks inimeseks krüpto vallas, hinnates tema varades väärtuseks 1,4 miljardit dollarit.

Roger Ver

Roger Ver, keda kutsutakse ka kui “Bitcoin Jesus” on üks varasemaid bitcoini investoreid ja tuntumaid arvamusliidreid krüptomaastikul. Ver on üks Bitcoin Cash’i (BCH) asutajatest aastal 2017, mis on bitcoini lähtekoodist tekitatud krüptoraha. Roger Ver’ile kuulub muuhulgas ka lehekülg bitcoin.com.

John McAfee

John McAfee on krüptomaailma üks vastuolulisemaid tegelasi. McAfee nimi tuleb laiemale üldsusele kindlasti tuttav McAfee nimelise viirusetõrje tarkvaraga, mille asutajaks John McAfee oli. Nüüdisajal on McAfee investor ńing võtab hoogsalt sõna krüpto teemadel. McAfee tekitas suurt furoori oma väljaütlemisega 2018. aastal: nimelt kuulutas mees, et bitcoini hind ületab 2020. aasta lõpuks 1 miljoni dollari piiri. Vastasel korral lubas mees oma meheau otse-eetris ära süüa.

Tim Draper

Tim Draper on üks tuntumaid krüpto-meelseid riskikapitali investoreid. Intervjuudes bitcoini temaatilist lipsu kandev Draper on meedias suur bitcoini propageerija ning üks esimesi pangandustaustaga investoreid, kes krüptorahades suurt potentsiaali näeb. Draperi investeeringute hulka kuulub ka vastuolulise musta turu Silk Road’ist konfiskeeritud bitcoinide oksjoni korras ostmine, pärast seda kui FBI nimetatud veebikeskkonna tegevuse aastal 2013 lõpetas.

KRÜPTOPEEDIA – Vundament sinu krüptoteadmistele. Tule loe lähemalt.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega