Päevakohased krüpto uudised

USA valitsuse abiraha otse krüptorahadesse?

Täna, 17. aprilil tuli Coinbase‘i tegevjuht Brian Armstrong twitteri vahendusel välja huvitava infokilluga. Nimelt on viimastel päevadel hüppeliselt suurenenud deposiidid summas 1200 dollarit. Kuigi Armstrong ei täpsustanud, kas tegemist oli  Coinbase’i statistikaga, näevad paljud seost just ühe suurima krüpto kauplemiskeskkonnaga. Teatavasti on 1200 dollari väringus Ameerika Ühendriikide valitsues poolt oma kodanikele saadetavad abiraha tšekid.

Viimastel nädalatel on Ameerika  majandus koroonaviirusest tõsiselt kannatada saanud ning töötute arv on tõusnud 20 miljoni lähedale. Kõige rohkem on tabada saanud just teenindav sektor, kus paljud restoranid, kinod ja sarnased asutused on pidanud oma uksed sulgema. Kõnealune abiraha ongi mõeldud viiruse mõjust puudutatud inimeste toetuseks.

Huvitav kombel toimusid mainitud summas pealekanded just ajal, kui abiraha tšekke hakati Ameerika Valitsuse poolt välja saatma. See võib viidata tendentsile, et mitte kõik ameeriklased ei kasuta abiraha igapäevasteks elamiskuludeks, vaid suunavad saadud raha potenstiaalselt krüptoraha sektorisse. Kas see nii ka on ning kas suuremate krüptorahade kauplemiskäibed sellest tõusevad, näitab aeg.

Graafik illustreerimaks USA abirahade liikumist erinevatesse varaklassidesse.
KRÜPTOPEEDIA – Ammuta krüptoteadmisi plokiahela, Bitcoini, Ethereumi ja Ripple kohta. 

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv