Vihmaperioodi lõpp kärbib bitcoini kaevandamist

Bitcoini kaevandamise kasumlikkus sõltub otseselt elektri hinnast, mida kaevandajad maksavad, et oma seadmeid jooksutada. Bitcoini võrgu hashrate on bitcoini kaevandajate kollektiivse arvutusvõime näitaja ning see number on viimase kahe nädalaga märkimisväärselt langenud. Sellele võib aga seletust otsida elektrienergia vallast, kus vihmaperioodi lõpp Hiinas tähendab ühtlasi elektri hinna tõusu.

Bitcoini hashrate languses, kuna Hiinas sadu lakkas

Bitcoini hashrate on märkimisväärselt langenud – 146 miljonilt TH/s (terahash’i sekundis) 107 miljonilele, mis on üks suurimaid korrektuure Bitcoini kaevandamisele kuluva arvutusvõimsuse osas. Pärast stabiilset tõusu alates selle aasta maiskuu lõpust, on tegemist umbes 27% suuruse langusega.

Üheks kukkumise põhjuseks on tõik, et Hiinas on vihmaperioodi lõpp, mis tähendab, et otsa on saanud ka ajutine odava energia periood. Hiinas kaevandatakse krüptorahasid valdavalt suuremate sademetega piirkondades, kasutades selleks odavat hüdroelektrit. Vihmaperioodil, juunist oktoobrini, on just näiteks Edela-Hiina mägistes piirkondades tammid vett täis ja elektrivarustus rikkalik. Siis lülitavad kaevandajad olemasolevad seadmed täisvõimsusel tööle ning võtavad soodsatest tingimustest viimast. Kui vihm aga ära kuivab, on Bitcoini kaevandamine Hiinas oluliselt vähem tulus, sest elektri hinnad tõusevad märgatavalt. Kõige rohkem mõjutab see Hiina Sichuani provintsi, kus kaevandatakse ligikaudu pooled maailma uutest bitcoinidest. Keskkonnategurid ei mängi teistes riikides bitcoini kaevandamisel tingimata nii suurt rolli kui Hiinas.

Kaevandajate majanduslik surve

Viis kuud on möödunud hetkest, kui bitcoini kaevandamise eest saadav tasu poolitati 12,5-lt bitcoinilt 6,25-le. See tähendab ühtlasi, et paljude kaevandajate jaoks on kulude ja tulude kaalukauss üsnagi tasakaalupunkti äärel. Kuna bitcoini kaevandamine on energiamahukas, otsivad kaevandajad kohta, kus on ligipääs kõige odavamale energiale. Kui energiahinnad muutuvad, näiteks Hiina märja hooaja lõppedes, kolivad kaevandajad ümber või on sunnitud seadmed sootuks välja lülitama.

Loe lisaks: “Aasia on endiselt krüptomeka, raport kinnitab”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega