Päevakohased krüpto uudised

Pildil on firma Wirecard kontor, mis illustreerib teemat Wirecard skandaalis, krüpto kaardid mõjutatud

Wirecard skandaalis, krüpto kaardid mõjutatud

Saksamaa fintech’i firma Wirecard on sattunud skandaali keskmesse, kui eelmine nädal selgus audiitorite raportist, et ligi 2 miljadrdit dollarit on firma kontodelt puudu. See mõjutab omakorda ka krüpo kaartide ettevõtteid, kelle kaardid olid välja antud just Wirecard’i poolt.

Wirecard makseraskustes

Selle nädal neljapäeval tehtud avalduses teavitas Münchenis baseeruv kaardiväljaandja Wirecard, et firmal pole muud võimalust kui algatada maksejõuetusmenetlus, kuna seisab silmitsi eelseisva maksejõuetuse ja ülemäärase võlgnevusega. Teate tulemusena kukkus Wirecardi aktsia hind peaaegu 80%. Esmaspäeval arreteeriti ka firma tegevjuht Markus Braun, kahtlustatuna raamatupidamispettuses ja turuga manipuleerimises.

Sündmused hakkasid arenema eelmisel nädalal, kui Financial Times kirjutas loo sellest, kuidas audiitorid leidsid ligi 2 miljoni dollarilise puudujäägi firma bilansist. Lisaks lasub firmal kahtlus audiitoritele valeandmete edastamises.

Suurbritannia finantsjärelvalveamet (FCA) peatas reedel Wirecard’i deebetkaartide väljastamise eest vastutav tütarettevõtte Wirecard Card Solutions Ltd. tegevuse. FCA avaldatud pressiteate kohaselt peab Wirecardi tütarettevõte oma tegevuse peatama, mitte oma vahendeid liigutama ning teavitama oma koduleheküljel kliente, et nende tegevus pole enam lubatud. Kuna Wirecard ise on Saksamaa ettevõte, siis keeld emafirmale ei laiene, küll aga on firma kaardid välja antud just Newcastle’is toimetava  tütarfirma kaudu.

Kas krüpto kaardid on ohus?

Wirecard andis muuhulgas välja ka tuntud krüpto deebetkaardi ettevõtte Crypto.com kaarte. Puhkenud skwandaal on Wirecardi krüptosektori partnerfirmadele ootamatult kaasa toonud hulga probleeme.
Üleeile kinnitas Crypto.com ametlikus pressiteates, et seoses  FCA keeluga, ei saa Crypto.com Suurbritannia ja Euroopa kliendid oma kaarte enam kasutada. Samas lisati, et klientide rahad on puutumata ning Crypto.com kannab oma kaartide kasutajatele vahendid täies ulatuses tagasi 48 tunni jooksul. Lisaks Crypto.com’ile on ohus ka firmade Tenx, Wirex ja CryptoPay kaardid, mis on samuti Wirecardi poolt väljastatud.

Deebetkaartide turul napib firmasid, kes soovivad teha koostööd krüptovaluuta ettevõtetega. Lisaks on krüptofirmad haavatavad tööstuse peamiste väljaandjate suhtes. Näiteks 2018. aasta jaanuaris jättis WaveCresti ootamatu kokkuvarisemine praktiliselt kõik krüptodeebetkaardi ettevõtted tooteta.

Loe lisaks: “DeFi ehk detsentraliseeritud rahandus – tõusev trend”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna