Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Donald Trumpi maja, mis illustreerib artikli teemat

Donald Trumpi NFTd võeti vastu vastakate arvamustega

Donald Trump käivitas Polygoni platvormil oma digitaalsete kaartide kollektsiooni. Trumpi NFTd paisati ametlikul veebilehel müüki hinnaga 99 dollarit tükk, mis on tänaseks välja müüdud.

Trumpi NFT-kollektsioon

Ameerika Ühendriikide endine president andis detsembri keskel välja oma digitaalsete kauplemiskaartide kollektsiooni. Kollektsioonis on kokku 45 000 NFTd, kus on Trumpi kujutatud erinevates riietustes – supermees, kosmonaut, šerif, börsimaakler, golfimängija jne. President teatas oma Truth Sociali postituses, et tema NFTd on väga sarnased pesapalli kaartidele, kuid loodetavasti palju põnevamad.

Trumpi NFTsid sai algselt osta ametlikul veebilehel 99 dollari eest, mis müüdi läbi ühe päevaga. Kaarte saab nüüd osta ja müüa järelturgudel nagu näiteks OpenSea. Veebilehe CryptoSlam andmetel on detsembris Trumpi kaartidega kaubeldud ligi 10 miljoni dollari eest. Kuigi varasemalt on esinenud mitteametlikke projekte, on see esimene kord, kui Trump ise ametlikult oma NFT kollektsiooni välja annab.

Hiljutises intervjuus One America Newsile ütles USA ekspresident, et digitaalsed kaardid ei olnud mõeldud kui võimalikuks investeeringuks, vaid pigem kunstilise ettevõtmisena.

Vastukaja

Vaatamata laialdasele pilkamisele USA endise presidendi Donald Trumpi “suure teadaande” üle, mis osutus ametliku NFT kollektsiooni käivitamiseks, on Trumpi kaardid siiski pälvinud kauplejate tähelepanu. Polygoni plokiahela andmetel müüdi kollektsioonist üks NFT silmatorkava 37 ETH ehk umbes 43 600 dollari eest. NFT oli pilt smokingis Trumpist, kes poseeris trepi ees, koos endise presidendi allkirjaga.

Loe lisaks: “Starbucks käivitab Polygoni abiga uue lojaalsusprogrammi”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna