Päevakohased krüpto uudised

Pildil on filmikaamera, mis illustreerib teemat

NFTde müügist rahastatud film esilinastub PÖFFil

Kinomaailm on alati olnud avatud uuendustele ning seda illustreerib ilmekalt filmitegija Miguel Fausi värske film, mis on näide sellest, kuidas kohtuvad filmi rahastamine ja Web3 tehnoloogia.

NFTde müügitulust finantseeritud mängufilm

Stsenarist ja režissöör Miguel Faus pöördus oma debüütfilmi rahastamiseks krüptosektori poole – linateose “Vaikne teenijanna” näol on tegemist esimese Euroopa mängufilmiga, mis rahastas end NFTde müügist saadud rahadest. Sellise loova rahakogumise meetodiga koguti mängufilmi 750 000 dollari suurune tootmiseelarve. Lisaks sai film jaanuaris veel “Ocean’s Eleveni” režissöörina tuntud Steven Soderberghi poolt $100 000 suuruse preemia.

Film baseerub 2020. aastal valminud samanimelisel 15-minutilisel lühifilmil ning selle finantseerimine toimus ühisrahastuse meetodil, kasutades Ethereumi plokiahelat. Faus tõi selleks turule NFT-paketid, mis koosnesid erinevatest filmi kaadritest ja klippidest. NFTd andsid ühtlasi omanikele hüvesid nagu võimaluse vaadata pealt filmi tootmist ning saada DAO (Detsentraliseeritud Autonoomne Organisatsioon) kaudu osa filmi tulude jagamisest.

Film esilinastub PÖFF-i raames

Film “Vaikne teenijanna” (pealkirja originaal “Calladita”) esilinastub 27. Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali debüütfilmide võistlusprogrammis. Esilinastusel on kohal ka filmi autor ise, kellelt saab ka küsimusi küsida.

Filmi tutvustus

Luksuslikku kunstikogujate villasse asub teenijana tööle Kolumbiast pärit Ana. Tema päevi täidavad rahulolematuse nüri nurin, oma tühjuses igasuguse tõepõhja kaotanud lubadused parematest töötingimustest ning kosutavalt head mahvid naabermaja teenija Giselaga salamisi kimutud suitsudest. Laitmatult märkamatuna toimetava Ana tasapaksu argipäeva hakkab üha enam sütitama teda ümbritseva pillavalt rikka elustiili degusteerimine. Esmane luksuse, staatuse ja võimu maik on nii joovastav, et vahelejäämine on vaid aja küsimus. Üks pealtnäha tavaline villa muutub loetud suvepäevadega jäneseuruks, kuhu sügavamale kaevudes leiab Ana julguse tekitada korra loomise asemel üks südilt sündsusetu kaos. Tulemuseks võrratult kaasahaarav teekond täis ootamatuid kannapöördeid ning Ana mõnusalt mahlakat omavoli.

Tutvustuse autor Elise Jagomägi

Filmi kohta saab rohkem infot PÖFFi ametlikult lehelt

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv