Päevakohased krüpto uudised

Snoop Dogg

Räppar Snoop Dogg avaldas NFT-de kollektsiooni

Enamike jaoks seostub nimega Snoop Dogg kuulus Ameerika räppar ja produtsent, kuid nii mõnelegi võib tulla üllatusena, et Ameerika muusik on ka tõsine NFT-de koguja, kelle digitaalne kunstikollektsioon on väärt kopsaka summa.

Snoop Dogg ja tema NFT-d

Räppar Snoop Dogg pälvis sel nädalal Twitteris tähelepanu, kui säutsus, et tema näol on tegemist pseudonüümse NFT koguja Cozomo de’ Mediciga. Enne kui Snoop otsustas uudise maailmale teatavaks teha, oli Twitteri kasutaja Cozomo de’ Medici näol tegemist varjunimega, millel polnud räppariga varasemalt ühtegi seost.

Avaldus on kõnekas, kuna mainitud digitaalsete teoste kollektsioon on pehmelt öeldes muljetavaldav. Veebilehe DappRadar portfelli hindamistööriista andmetel on Cozomo de’ Medici rahakotis rohkem kui 16 miljoni dollari väärtuses NFT-sid. Kollektsiooni kroonjuveelideks on kahtlemata 9 CryptoPunks teost, millest kõige hinnalisema väärtus küündib 4,6 miljoni dollarini. Lisaks on kogus veel 10 Meebitsi karakterit, mis on CryptoPunksi autori Larva Labsi loodud 3D avatarid ning hunnik erinevaid NFT-sid kunstiteoste seeriast Art Blocks. Cozomo de’ Medici liitus Twitteriga käesoleva aasta augustis ning on sellest ajast peale oma NFT-de teekonda kajastanud.

NFT (ingl. non-fungible token) on digitaalne vara mõnel plokiahela platvormil, mis on mingil moel haruldane või unikaalne. NFT võib tähistada ükskõik mis vara omandiõigust digitaalsel kujul, on selleks siis pilt, video, muusika, ese mõnest arvutimängust või midagi muud.

Snoop Dogg pole kaugeltki ainus kuulsus, kes NFT-sid kogub. Teiste hulgas on digitaalse vara soetanud näiteks juutuuber Logan Paul, korvpallur Stephen Curry, dj Steve Aoki, telesaatejuht Steve Harvey jpt.

Snoopil ka oma NFT sari

Snoop Dogg on ka varasemalt NFT-dega kätt proovinud, kui tõi sel kevadel turule oma kollektsiooni nimega “A Journey with the Dogg.” Sari, mis lansseeriti Crypto.com NFT-de keskkonnas, sisaldab muusiku mälestusi tema algusaastatest, NFT-dest inspireeritud kunstiteoseid ja originaalpala nimega “NFT”.

Loe lisaks: “Ethereum 101”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna