Päevakohased krüpto uudised

Pildil on äriandmete analüüsimine, mis illustreerib teemat: Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Chainalysis sai 170 miljonise investeeringu

Plokiahela analüüsimisega tegelev firma Chainalysis sai hiljuti arvestatava rahasüsti, kui kaasas viimases rahastamise ringis 170 miljonit dollarit. Firma väärtus tõusis sellega 8,6 miljardi dollarini.

Chainalysis ja värsked investeeringud

Chainalysis on üks suurimaid krüpto- ja plokiahela andmetega tegelevaid startup’isid. 2014. aastal asutatud ettevõte pakub tarkvara, mis võimaldab valitsusasutustel ja erafirmadel, nende hulgas krüptobörsidel ja krüptorahakoti pakkujatel, avastada ja ennetada krüptoga seotud kuritegevust ja rahapesu.

Firma teatas hiljuti oma blogipostituses 170 miljoni dollari suurusest F-seeria rahastusest, mida juhib Singapuri investeerimisfond GIC. Postituse andmetel kergitas see firma väärtuse 8,6 miljardi dollarini. Chainalysis on nüüd suurim teenustarkvara (ingl. software as a service) ettevõte krüptovaluuta tööstuses. Firma kasutab saadud raha, et jätkata investeerimist tooteinnovatsiooni ja laiendada oma ülemaailmseid tegevusi.

Ettevõtte kiire kasv ja uued tööriistad

Kuna krüptovaluuta tööstus on pidevas muutuses, on ettevõte alustanud koostööd uut tüüpi klientidega nagu NFT-platvorm Dapper Labs ja fintech ettevõte Robinhood. Samas kuuluvad ettevõtte klientide hulka ka traditsioonilised finantsasutused nagu Bank of New York Mellon või Commonwealth Bank Austraalias.

Chainalysis on olnud klientidele väärt abiks küberkuritegevuse vastu võitlemisel. 2021 aasta novembris teatas USA Maksuameti Kriminaaluurimise osakond, et konfiskeeris 2021. aastal üle 3,5 miljardi dollari väärtuses krüptovaluutasid, mis moodustab 93% kõigist osakonna poolt sel perioodil arestitud varadest.

Firma kiire kasv on tähendanud aina kasvavat vajadust uute töötajate järele. Chainalysis on palganud viimase aasta jooksul üle 450 uue töötaja, mis tähendab et firma kollektiivis on tänaseks üle 700 töötaja.

Chainalysis investeerib jätkuvalt oma andmeplatvormi väljaehitusse, et luua uusi ja täiustatud plokiahela jälgimise tööriistu. Nende hulka kuuluvad näiteks ulatuslik DeFi sektori monitoorimine ning plokiahelate vahelise liikluse kaardistamine, jälgimaks varade liikumist ühelt ahelalt teisele.

Loe lisaks: “Brasiilia vihmametsad saavad plokiahelalt abi”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv