Päevakohased krüpto uudised

Pildil on värviline arvutivõrk, mis illusteerib teemat

Plokiahel firmadele, mida toetavad Microsoft, Deloitte jt

Plokiahela tehnoloogia leiab uusi kasutusviise. Hiljuti teatas fintech ettevõte Digital Asset, on loonud partnerluse mitmete suurettevõtetega, et käivitada uus plokiahel, mis on loodud just firmade vajadusi silmas pidades.

Plokiahel äride jaoks

Arvestades plokiahela tehnoloogia ja fintech sektori hiljutist kasvu, on pangad ja traditsioonilised finantsasutused arendanud eksperimentaalseid plokiahela rakendusi ning katsetanud erinevaid raamistikke, mis täidavad paremini nende eesmärki ja standardeid.

Mõned neist katsetest hõlmavad aktsiate, võlakirjade ja varade tokeniseerimist ja piiriüleste tehingute hõlbustamist. Kuigi osad ettevõtted on plokiahela tehnoloogiat edukalt oma rakendustesse integreerinud, ei ole nad seda avalikkusele suunanud.

Canton network

Finantstehnoloogia ettevõte Digital Asset teatas hiljuti pressiteates, et on loomas privaatsust võimaldavat koostalitlusvõimelist plokiahela võrku. Võrgustiku eesmärgiks on pakkuda ettevõtetele detsentraliseeritud infrastruktuuri, mis võiks muuta tehingud tõhusamaks, sidudes omavahel erinevad finantssüsteemid ja andmebaasid.

Cantoni nimeline plokiahel kasutab selleks nutilepingute programmeerimiskeelt nimega Daml, mis võimaldab erinevatel finantsturgude süsteemidel koos töötada ja omavahel sünkroniseerida.

Cantoni nimelise võrgustikuga on juba liitunud mitmeid suurfirmad, nende hulgas BNP Paribas, Deloitte, Cboe Global Markets, Goldman Sachs, Broadridge, S&P Global ja Microsoft ja teised.

Kuigi Digital Asset pakub ja omab infrastruktuuri taga olevat tehnoloogiat Cantoni protokolli nöol, ei kuulu plokiahel siiski firmale. Võrgus olevaid rakendusi omavad ja haldavad üksikud operaatorid ja firmad iseseisvalt.

Firma kaasasutaja ja tegevjuhi Yuval Roozi sõnul saavad finantsasutused nüüd realiseerida ülemaailmse plokiahela võrgustiku kõiki eeliseid, tegutsedes samal ajal regulatiivsete piirde piires, mis tagab turvalise, usaldusväärse ja õiglase finantssüsteemi. See on märkimisväärne samm edasi plokiahela ruumi jaoks nentis Rooz pressiteates.

Loe lisaks: “Sotsiaalmeedia uus suund – detsentraliseeritud versioon Twitterist”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud