Päevakohased krüpto uudised

Pildil on mängu tähtedest laotud sõna:"Blockchain", mis illustreerib teemat: Ülikoolid vaatavad plokiahela suunas

Ülikoolid vaatavad plokiahela suunas

Plokiahel oli veel mõni aasta tagasi vaid krüptograafia nohikute hobi ning laiem majandus oli valdavalt kõrvalseisja rollis. Tänasel päeval ei saa enam sama väita. Üha enam leiab tööturul nõudlust plokiahela spetsialistide järele. Seda on märganud ka aina rohkem kõrgkoole, hakates lisama oma ainekavadesse ka plokiahela kursuseid. Seeläbi saavad tudengid suurema võimaluse kiiresti muutuvas majanduses tööd leida.

Plokiahela-spetsiifilised teadmised on hinda läinud. Sellest annab märku hiljutine LinkedIn’i blogipostitus pealkirjaga: “Oskused mida firmad enim vajavad aastal 2020”, mis märgib plokiahela tehnoloogia 2020. aasta kõige nõutumaks spetsiifiliseks oskuseks. Kui 2019. aastal seda kvalifikatsioon analoogses artiklis ei mainitud, siis käesoleval aastal asetas LinkedIn selle edetabelis esimeseks. Teise ja kolmanda koha hõivasid vastavalt pilvandmetöötlus ning analüütiline mõtlemine.

LinkedIn’i hinnangul on plokiahelal suur potentsiaal. Oma artiklis toob LinkedIn välja plokiahela tohutu võime eelkõige igat sorti tehingute turvalise ja kiire monitoorimise näol, mis säästab kasutajatele aega ja raha. Veel rõhutab ta, et mitmed globaalsed firmad nagu IBM, Oracle, Microsoft, Amazon on plokiahela tehnoloogiat juba aktiivselt implemeteerinud.Veel nenditi LinkedIn’i postituses:”Väike hulk spetsialiste, kes valdavad kõnealust tehnoloogiat, on tööandjate poolt otsitud.”

Ülikoolides õpetatavad plokiahela kursuseid näitavad kasvutrendi. Coinbase’i poolt koostatud kõrghariduse raportist selgub, et 56% maailma 50st tippülikoolist pakub vähemalt üht plokiahela või krüptorahaga seotud ainet. See on 42% kasv võrreldes aastataguse perioodiga. Ameerika kõrgkoolid nagu Stanford, MIT, Portland State, University of California on vaid mõned näited ülikoolidest, kes on plokiahelale orienteeritud kursused oma ainekavasse toonud. Uurimus näitab, et inseneridel, kes on muuhulgas läbinud ka plokiahela teemalisi ained, on suurem tõenäosus suurtes firmades tööd saada. Just suured tehnoloogiahiiud on varmad uut tehnoloogiat pilootprojektides käivitama. Lisaks leiab mitmeid start-up ettevõtteid, kes soovivad oma ideid mõnda plokiahela platvormi kasutades ellu viiva ning vajavad selleks oma meeskonda pädevaid spetsialiste.

Veel uudiseid

Maad on võtnud krüpto talv, mida see tähendab?

Möödunud kuud on olnud krüptorahade jaoks sünged – viimasest kolmeteistkümnest nädalast on krüptorahade liider Bitcoin olnud languses üheteistkümnel. Sellisele olukorrale, kus hinnad püsivad pikemat aega