Ülikoolid vaatavad plokiahela suunas

Plokiahel oli veel mõni aasta tagasi vaid krüptograafia nohikute hobi ning laiem majandus oli valdavalt kõrvalseisja rollis. Tänasel päeval ei saa enam sama väita. Üha enam leiab tööturul nõudlust plokiahela spetsialistide järele. Seda on märganud ka aina rohkem kõrgkoole, hakates lisama oma ainekavadesse ka plokiahela kursuseid. Seeläbi saavad tudengid suurema võimaluse kiiresti muutuvas majanduses tööd leida.

Plokiahela-spetsiifilised teadmised on hinda läinud. Sellest annab märku hiljutine LinkedIn’i blogipostitus pealkirjaga: “Oskused mida firmad enim vajavad aastal 2020”, mis märgib plokiahela tehnoloogia 2020. aasta kõige nõutumaks spetsiifiliseks oskuseks. Kui 2019. aastal seda kvalifikatsioon analoogses artiklis ei mainitud, siis käesoleval aastal asetas LinkedIn selle edetabelis esimeseks. Teise ja kolmanda koha hõivasid vastavalt pilvandmetöötlus ning analüütiline mõtlemine.

LinkedIn’i hinnangul on plokiahelal suur potentsiaal. Oma artiklis toob LinkedIn välja plokiahela tohutu võime eelkõige igat sorti tehingute turvalise ja kiire monitoorimise näol, mis säästab kasutajatele aega ja raha. Veel rõhutab ta, et mitmed globaalsed firmad nagu IBM, Oracle, Microsoft, Amazon on plokiahela tehnoloogiat juba aktiivselt implemeteerinud.Veel nenditi LinkedIn’i postituses:”Väike hulk spetsialiste, kes valdavad kõnealust tehnoloogiat, on tööandjate poolt otsitud.”

Ülikoolides õpetatavad plokiahela kursuseid näitavad kasvutrendi. Coinbase’i poolt koostatud kõrghariduse raportist selgub, et 56% maailma 50st tippülikoolist pakub vähemalt üht plokiahela või krüptorahaga seotud ainet. See on 42% kasv võrreldes aastataguse perioodiga. Ameerika kõrgkoolid nagu Stanford, MIT, Portland State, University of California on vaid mõned näited ülikoolidest, kes on plokiahelale orienteeritud kursused oma ainekavasse toonud. Uurimus näitab, et inseneridel, kes on muuhulgas läbinud ka plokiahela teemalisi ained, on suurem tõenäosus suurtes firmades tööd saada. Just suured tehnoloogiahiiud on varmad uut tehnoloogiat pilootprojektides käivitama. Lisaks leiab mitmeid start-up ettevõtteid, kes soovivad oma ideid mõnda plokiahela platvormi kasutades ellu viiva ning vajavad selleks oma meeskonda pädevaid spetsialiste.

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega