Päevakohased krüpto uudised

Pildil on vaade Hong Kongile, mis illustreerib teemat Aasia on endiselt krüptomeka, raport kinnitab

Aasia on endiselt krüptomeka, raport kinnitab

Krüptorahade turg on globaalne, kus leiab osapooli eri maailma paikadest. Kui aga vaadata geograafilist jaotumist, on näha et Aasia on endiselt krüptomeka. Uue raporti kohaselt mõjutavad Ida-Aasia riikide osakaalu ka elukutselised kauplejad ning stabiilsusrahad.

Aasia krüptomeelsus ei paista raugevat

Plokiahela analüütikaga tegeleva firma Chainalysis uue raporti kohaselt on Ida-Aasia maailma suurim krüptovaluuta turg, moodustades 31% kõigist viimase 12 kuu tehingutest krüptovaluutas. Ida-Aasia krüptoraha aadressidele on viimase 12 kuu jooksul saadetud krüptovaluutat 107 miljardi dollari väärtuses, mida on 77% rohkem kui Lääne-Euroopas (suuruselt teine regioon selles arvestuses). Suure osa sellest võib seostada piirkonna kaevandustegevusega – ainuüksi Hiina kontrollib 65% Bitcoini globaalsest arvutusvõimekuses ehk hulk, kui palju arvutusvõimsust kasutatakse Bitcoini kaevandamisel. See tähendab, et Aasia on endiselt krüptomeka, kuna suur hulk kõigist äsja kaevandatud Bitcoinidest saavad alguse just Aasia-põhistel aadressidel.

Krüptovaluutadega kauplemine

Ida-Aasia krüptovaluutade turgudel domineerivad kutselised kauplejad. Ligikaudu 90% igakuisest ülekannete mahust omistatakse professionaalse suurusega (üle 10 000 USA dollari väärtuses krüptovaluuta) ülekannetele.

Professionaalsed kauplejad Ida-Aasia turul näivad olevat ka riskialtimad, kaubeldes rohkem alternatiivsete krüptovaluutadega (altcoinid), võrreldes piirkondadega nagu Põhja-Ameerika, kus investorid kipuvad keskenduma rohkem Bitcoinile ja hoiavad neid kauem.

Stabiilsusrahad (stablecoins) on Aasias eriti populaarsed

Bitcoin ei ole ainuke vahend, mis krüptosektorit Aasias edasi viib. Pärast seda, kui Hiina valitsus keelustas otsese Hiina jüaani vahetamise krüptoraha vastu, on USA dollariga fikseeritud stabiilsusraha Tether (USDT) saanud Hiina turul kauplejate jaoks populaarseks sillaks Bitcoini ja teiste krüptovaluutadeni. kuna Tetheri ostmine jüaanide eest pole samutil lubatud, on tavapärane, et kasutajad ostavad stabiilsusraha börsivälistelt maakleritelt või muul viisil, näiteks välismaist pangakontot kasutades. Kasutades stabiilsusrahasid fiat-raha alternatiivina, saavad kauplejad teenitud kasumid kõrvale panna, ilma seda traditsiooniliseks valuutaks vahetamata. Stabiilsusrahasid nagu Tether saavad kasutajad edukalt hoida oma krüpto rahakotis või kauplemiskeskkonnas.

Võrreldes teiste piirkondadega on Ida-Aasias Bitcoini tehingute osakaal kõigist plokiahelale jäädvustatud tehingutest kõige väiksem – 51%. Ülejäänud osa koosneb valdavalt just stabiilsusrahade ülekannetest, millest 93% moodustab Tether.

Loe stabiilsusrahade kohta lisaks: “Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?”

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna