Stablecoinid ehk stabiilsusrahad – mida need endast kujutavad?

Mis on stablecoinid?

Pildil on kujutatud erinevad stablecoinid ehk stabiilsusrahadStablecoinid ehk nn stabiilsusrahad on uut liiki krüptorahad, mille väärtus on tagatud mõne teise varaga. Nad võivad olla seotud valuutaga nagu Ameerika dollar, mõne teise krüptorahaga või hoopis väärismetalliga. See tähendab, et neil on alati olemas tagatis. Kui ringluses on näiteks 100 000
ühikut, mis on USA dollari poolt tagatud, siis peab sama hulk dollareid kuski pangas tagatisena olema.

Miks koguvad stablecoinid populaarsust?

Stablecoinid leiavad aina suuremat poolehoidu, sest pakuvad justkui tükikest kahest eri maailmast: krüptorahadele omast kiirust ja tuvalisust ning klassikalistele varaklassidele omast stabiilsust. Kuigi maailma populaarseim krüptoraha on endiselt bitcoin, võib tema hind olla üsnagi muutlik. See aga takistab paljuski bitcoini igapäevast kasutamist. Inimesed tahavad üldjuhul kindlad olla, et nende raha ostujõud oleks võrdlemisi stabiilne. Veel tasub tähele panna, et Stablecoinid on rajatud plokiahela platvormile, mis annab neile krüptole omase turvalisuse. Nende ülekanded toimuvad minutitega. Kõige rohkem lõikavad nende tehingutest kasu isikud või firmad, kellel on vaja kiiresti liigutada raha erinevate varaklasside ja kontode vahel. 2019. aastal oli stablecoin’ide tehingute kogumaht 250 miljardit dollarit. Võrdluseks oli Paypal’i 2019. aasta kõive 712 miljardit.

Mis on stablecoinide puudused?

Stablecoinide taga on alati mõni organisatsioon, firma või riik. Mis tähendab, et jäme ots on alati selle üksuse käes, kes otsustab tingimuste ja rahapoliitika osas. See tõstatab sageli probleeme usalduse teemadel. Näiteks suurima käibega stablecoin Tether (USDT) on sattunud viimastel aastatel sekeldustesse, kuna väidetavalt on firma reservis olev klientide tagatised väiksemas mahus, kui ringluses olev Tether.

Kes emiteerivad uusi stablecoine?

Alustades pankadest kuni sotsiaalvõrgustikeni välja. Kuigi JPMorgani tegevjuht on nimetanud bitcoini pettuseks, ei takistanud see pangal käivitada omanimelise krüptoraha “JPM Coini”. Projekti eesmärgiks kiiremad rahvusvahelised ülekanded. Sama teed on läinud ka juba üksikud valitsused: Hiina kinnitas lähiajal oma digi-jüaaniga väljatulemist ning Venezuela sidus oma stabiilsusraha riikliku naftaga. Suuremate käivetega stablecoinid on eelpool mainitud Tether, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD).

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega