Oma viimases kõnes märkis Ameerika Föderaalreservi juht Jerome Powell muuhulgas, et Föderaalreserv lubab kõrgemat inflatsiooni ning hoida intressimäärasid madalal. Mainitud kõne oli relevantne ka bitcoini ja krüptorahade seisukohast.
Föderaalreservi uuendatud rahapoliitika
Selle nädala neljapäeval presenteeris Föderaalreservi esimees Jerome Powell oodatud kõnes keskpanga plaani Ameerika majandusele ja USA dollarile.
Powell’i kommentaaride kohaselt jätkab Ameerika Ühendriigid lähitulevikus madalate intressimäärade kehtestamist. Föderaalreserv püüab majandust turgutada, seades inflatsiooni 2 protsendile. Ühes kõige kaalukamas avalduses märgib Powell’i kõne, et nende perioodide järel, kui inflatsioon on olnud alla 2 protsendi, on asjakohase rahapoliitika eesmärk saavutada inflatsioon juba mõõdukalt üle 2 protsendi. See näib viitavat sellele, et madalate intressimäärade ja kõrgema inflatsiooni sihtimisega rahapoliitika, ei ole mitte ainult lühiajaline norm, vaid pigem pikemaajalisem filosoofia muutus.
Föderaalreservi otsus kunstlikult intressimäärasid alla suruda ja kõrgemat inflatsiooni taotleda on jõuline samm majanduskasvu esilekutsumiseks, kuid see toob endaga kaasa aga dollari edasise nõrgenemise.
Kõne oli oluline ka Bitcoini seisukohast
Bitcoini ja krüptoraha järgijate jaoks tähendab see paljusid asju peale lühiajalise hinnamuutuse, mis võib välja mängida või mitte. Kuna Föderaalreserv laseb inflatsiooni määra lõdvemaks ja Euroopa Keskpank on juba negatiivsete intressimääradega sina peal, astuvad kaks maailma suurimat keskpanka nüüd selgelt inflatsiooni pärast muretsemisest eemale. Samal ajal kui Bitcoini ja paljude teiste krüptorahade varade kogus matemaatiliselt fikseeritud.
Jerome Powell’i kõnest tegi reportaazi ka üks maailma suurim uudistevõrgustik CNBC. Märkimisväärne oli ülekande jooksul Bitcoini väljatoomine, kus kuvati vaatajatele maailma tuntuima krüptoraha hinnagraafikut. Lisaks viidati Bitcoinile kui eraldi makro-varaklassile. Kuna reportaaz edastati miljonitele televaatajatele, tutvustab see krüptorahasid kahtelmata uutele kasutajatele ning seda kasvava inflatsioonisurve valguses.
Tõsiasi, et Föderaalreserv lubab kõrgemat inflatsiooni, näitab krüptoraha pooldajatele veelkord, et nende hoidumine praegusest rahasüsteemist on õigustatud. Kui traditsioonilises finantsmaailmas võivad juhtfiguuride mõtted ja otsused üsna kiiresti muutuda, siis detsentraliseeritud võrgu puhul puudub keskne isik või organ, kes selliseid otsuseid ellu viia saaksid.
Loe lisaks: “Raha trükkimine, millel ei paista lõppu olevat”