Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Ethereum 2.0 logo, mis illustreerib teemat Ethereum 2.0 plokiahelal juba üle 1,5 miljoni ETH

Ethereum 2.0 plokiahelal juba üle 1,5 miljoni ETH

Kaua oodatud Ethereum 2.0 esimene faas alias Beacon Chain käivitus käesoleva kuu alguses ning tänaseks on uuel plokiahelal juba üle miljardi dollari väärtuses krüptoraha. See tähendab, et Ethereum 2.0 plokiahelal on lukustatud rohkem kui 1,5 miljonit ETH.

Üle 1,5 miljoni ETH lukustatud

Kui kauaoodatud päev jõudis kätte ning soovijad said oma Ether’i uuele plokiahelale saata, oli osavõtt oodatust lahjem. Esimese nädala jooksul deponeeriti 50 000 Ether’it, millest 3200 oli Ethereumi looja Vitalik Buterini isiklik panus. Siiski kogusid turuosal suuruselt teise krüptoraha poolehoidjad hoogu ning viimastel päevadel, enne 1. detsembri tähtaega, oli ETH 2.0 esimeseks faasiks vajaminev minimaalse kogus – 524 000 ETH-d koos.

Tänase päeva seisuga on plokiahela analüüsiga tegeleva ettevõtte Dune Analytics andmetel kaasatud vahendid 313% suuremad kui esialgne vajaminev kogus. Summa koosneb 3989 erinevast hoiustajast, kellest iga üks on panustanud vähemalt 32 ETH-d.

Tasu Ethereum 2.0 plokiahelal hoiustajale

Lukustatud krüptovaluuta Ethereum 2.0 plokiahelal on osa Ethereumi mitmefaasilisest liikumisest osaku-põhise (proof-of-stake) töömeetodi suunas, mis lõpuks hülgab praeguse töö-põhise (proof-of-work) protokolli. Selline muudatus võimaldab Ethereumil saada kiiremaks ja skaleeritumaks plokiahelaks, samuti vähendada tunduvalt ülekandetasusid.

Kui töö-põhise plokiahela puhul on kaevandajad need, kes võrgu hüvanguks töötavad, siis osaku-põhise ülesehituse juures saavad tehingute valideerijateks olla kõik, kes omavad vähemalt 32 ETH-d ning määravad oma arvuti üheks võrgu sõlmpunktiks (validator node). Selle eest on kasutajatele ette nähtud tasu uue plokiahela valuutas.

ETH 2.0 on esialgu ühesuunaline tänav

Kõik krüptoraha huvilised, kes peavad plaani oma Ether 2.0 ahelale läkitada ja passiivset tulu teenida, peaksid teadma, et ettevõtmisega kaasnevad ka mõningad riskid. Neist kõnekaim on tõsiasi, et olles krüptovaluuta uuele plokiahelale saatnud, ei saa seda enam tagasi kanda. Vähemalt mitte enne, kui kõik ülemineku faasid uuele platvormile on lõpule viidud. See aga ei juhtu tõenäoliselt enne järgmist 2 aastat, mis tähendab et tegemist on pikaajalise investeeringuga. Samuti ei ole täna veel teada, kui suurt tootlikust 2.0 võrku panustajad täpselt saama hakkavad.

Loe lisaks: “Ethereum 2.0 – mida see endast kujutab?”

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna