Päevakohased krüpto uudised

Pildil on häkker, mis illustreerib teemat

Curve’i protokolli häkkimine viis DeFi sektori langusesse

Hiljutine Curve Finance’i detsentraliseeritud platvormi häkkimine on põhjustanud lainetuse kogu DeFi sektoris, tekitades küsimusi detsentraliseeritud finantsökosüsteemi tugevuse kohta.

Curve Finance langes häkkimise ohvriks

Curve Finance on DeFi Llama andmetel Uniswapi järel suuruselt teine Ethereumile ehitatud ​​detsentraliseeritud börs, mille hoiuste kogusumma on ligikaudu 2,1 miljardit dollarit. Protokolli häkiti 30. juulil, mille käigus langes häkkerite saagiks 52 miljoni dollari väärtuses erinevaid krüptorahasid. Rünnak sai võimalikuks Vyperi programmeerimiskeele haavatavuse tõttu, mis mõjutas vähemalt nelja Curve Finance’i pool’i.

Rünnak Crurve’i vastu on lainetusena mõjutanud kogu DeFi sektorit. Lisaks Curve’ile on rünnakust põhjustatud hirmude tõttu lüüa saanud ka teised juhtivate DeFi protokollide tokenid. Peale selle, et Curve DAO (CRV) on viimase nädalaga langenud 14,3%, kukkus sama perioodiga 17,8% Compound (COMP), 13,2% Synthetics (SNX) ja 9,7% AAVE token.

Teine risk Curve DAO-le tuleneb Curve’i asutaja Michael Egorovi võetud laenudest. Tema Ethereumi rahakoti andmetel oli Egorovi laenusumma viimati 49,2 miljonit USDTd, mis laenati 257,4 miljoni CRV tokeni vastu väärtusega 148,6 miljonit dollarit. Kui Egorovi laen peaks maha kantama, võib see vallandada massilise CRV tokenite müügi.

Küsimus kogu DeFi heaolu osas

Lisaks Curve’ile endale tekitatud kahjule, paljastas häkkimine kriitilise haavatavuse laiemas DeFi ökosüsteemis, mis mõjutab konkreetselt nutilepinguid (ingl. smart contracts), mis on loodud programmeerimiskeele Vyper teatud versioonidega. Arvestades, et Vyperit kasutatakse mitmesuguste krüptoprojektide juures, võivad sellel olla ka laiemad tagajärjed. Vyperi meeskond soovitab tungivalt teiste Vyperi-põhiste rakenduste arendajatel selle probleemiga viivitamatult tegeleda.

Loe lisaks: “Kuidas kasutada Bitcoini standardit – MicroStrategy näide”

Veel uudiseid

Külm või soe krüpto wallet – mis vahe neil on?

Ühes krüptorahade populaarsuse kasvuga on tekkinud ka vajadus nende turvalise hoiustamise järele. Krüptorahakotid (ingl. crypto wallets) on programmid või seadmed, mis aitavad hoida krüptoraha omandit

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest