Päevakohased krüpto uudised

Pildil on bitcoin, mis illustreerib teemat

Kuidas kasutada Bitcoini standardit – MicroStrategy näide

MicroStrategy nimi pole Bitcoini huvilistele võõras. Viimase pea 3 aasta vältel on tarkvarafirma eesotsas tegevjuhi Michael Sayloriga ostnud kokku muljetavaldava koguse maailma number 1 krüptoraha ning hiljuti kasvatas firma oma bitcoini portfelli veelgi.

MicroStrategy Bitcoini strateegia

MicroStrategy pakub äriteavet, mobiilitarkvara ja pilvepõhiseid teenuseid ning firma asutajat Michael Saylorit peetakse üheks suurimaks Bitcoini pulliks maailmas. Mees on aktiivne Bitcoini adaptsiooni eestvedaja ning Saylori juhitud ettevõtte visioon on osta ja hoida Bitcoini pikaajaliselt, kus firma põhitegevust ei mõjuta Bitcoini lühiajalised hinnakõikumised. Ettevõte kasutab oma üleliigset sularaha ja äritegevusest saadud kasumit Bitcoini kogumiseks, omades täna Bitcoini rohkem kui ükski teine börsil kauplev ettevõte.

Firma Bitcoini teekond sai alguse 2020. aasta augustis ning alates sellest hetkest on ettevõte järjekindlalt suurendanud oma bitcoinide hulk. Hoolimata sellest, et Bitcoin on 2021. aasta novembri 69 000 dollari hinnarekordist tuntavalt kukkunud, näib MicroStrategy plaan vilja kandvat, sest ettevõtte aktsia, mis kaupleb Nasdaqi börsil MSTR tähise all, on tõusnud ligi 217% alates esimesest Bitcoini ostust 2020. aastal.

Hiljuti vahendas Bitcoin Magazine investeerimispanga TD Coweni koostatud raportit MicroStrategy ja selle Bitcoini kasutuselevõtu kohta. Aruandes kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas firma tulevikku vaatav strateegia on loodud selleks, et võidelda USA dollari ostujõu odavnemisega. TD Cowen selgitab, et tegemist ei ole lühiajalise strateegiaga, vaid pikaajalise plaaniga, mis ennustab et Bitcoinist saab metallide ja fiat-valuutadega võrreldes parem väärtuse hoidja. Lisaks nähakse MicroStrategy aktsiat kui atraktiivset vahendit investoritele, kes soovivad Bitcoinist osa saada. Lisaks usub TD Cowen, et vaatamata Bitcoini võrdlemisi lühikesele elueale dollariga võrreldes, on maailma vanim krüptoraha turul piisavalt katseid läbi teinud ning see viitab suurele tõenäosusele, et Bitcoin ei kao kuhugi.

MicroStrategy käes üle 150 000 bitcoini

28. juunil teatas MicroStrategy viimasest bitcoini ostust, mille käigus lisati firma varade hulka 12 333 BTCd. Tegemist on ühega mitmetest ostudest, mis tõstsid MicroStrategy bitcoinide koguse muljetavaldavale 152 333 BTC-le. Bitcoinid on omandatud keskmise hinnaga 29 668 dollarit ühe bitcoini kohta.

Kuna kokku saab olema 21 miljonit bitcoini, kontrollib MicroStrategy nüüd ligikaudu 0,726% kogu saadaolevast kogusest.

Loe lisaks: “Suurinvestori ennustus – Bitcoin $250k aastaks 2025”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna