Päevakohased krüpto uudised

1 BTC või rohkem nüüd juba miljonis rahakotis

Olgugi et Bitcoin on kaugel oma kõrgeimast hinnast, ei tähenda see et Bitcoini plokiahel ei võiks püstitada uusi rekordeid. Hiljuti jõudis maailma vanim plokiahel ja krüptoraha märkimisväärse verstapostini, kui vähemalt 1 bitcoini hoidvate krüptorahakottide arv ületas 1 miljoni piiri.

Miljon aadressi, kus 1 BTC või rohkem

Bitcoini aadresside arv, mis sisaldavad 1 või enam bitcoini on ületanud miljoni piiri. Veebilehe LookIntoBitcoin andmetel ületas Bitcoini plokiahel miljoni tähise mai keskel.

Kuigi ümmargune number “üks miljon” tähistab rekordite raamatutes uut pügalat, on siiski oluline märkida, et üks Bitcoini rahakoti aadress ei pruugi tingimata vastata ühele isikule. Mitmed Bitcoini aktiivsed kasutajad ja krüptoinvestorid haldavad sageli mitut Bitcoini aadressi. Samal ajal ei ole paljudel kasutajatel endiselt oma krüptorahakotti, mistõttu kajastuvad nende krüptovarad suurte asutuste nagu krüptovaluutabörside ja investeerimisühingute walletite hulgas.

BTC hind kukkus, aadresside arv aga kasvas

Kuigi Bitcoini hind langes eelmise aasta jooksul enam kui 65%, suurenes rahakoti aadresside arv, mis sisaldas ühte või enamat bitcoini ligi 20%. Esiletõstmist väärib, et kõige märgatavamad tõusud toimusid juunis aset leidnud ägeda turu krahhi ajal ja 11. novembrist aasta lõpuni – ehk ajal mil krüptobörs FTX kokku kukkus ja pankrotiavalduse esitas. Sellest hoolimata hoitakse krüpto analüütikfirma Coinglassi andmetel ligikaudu 1,89 miljonit bitcoini suurematel tsentraliseeritud börsidel nagu Binance, Coinbase jt. Artikli kirjutamise hetkel on ringluses ligikaudu 19,38 miljonit bitcoini, mis on ligikaudu 92% maksimaalsest BTC kogusest.

Loe lisaks: “Bitcoini hind on tipust kaugel, kaevandamine teeb aga rekordeid”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna