Päevakohased krüpto uudised

pilt illustreerib kauplemisgraafikut, mis iseloomustab bitcoin 10 000 dollarit hinda

Bitcoin 10 000 dollarit – kuhu siit edasi?

Krüptoraha turg on käesoleval nädalal kahtlemata elavnenud, mis päädis eilse ööga, kui bitcoin puudutas märgilise tähtsusega verstaposti 10 000 dollarit. Kas turg liigub siit edasi pulli motiividest ajendatult või on oodata korrektuure?
Toome välja mõned argumendid, mis võiksid bitcoini hinnaliikumisele edaspidi kaalu anda.

Ennenägematu raha printimine soosib bitcoini narratiivi

Mitmed analüütikud on arvamusel, et laiemas plaanis toob keskpanga raha stiimulid ja valitsemissektori võla tohutu kasv esile olukorra, kus paljud tunnevad vajadust säilitada oma sääste alternatiivsetes varades, et olla terendava inflatsiooni eest paremini kaitstud.

Bitcoini unikaalne omadus – nappus, paistab selles kontekstis just esile tõusvat. Nimelt ei saa bitcoine olema kunagi rohkem kui 21 miljonit ning maailma esimese krüptoraha inflatsioon allub sisse programmeeritud reeglitele.  Loe veel, mida võib kaasa tuua bitcoin halving?

Wall Street’i huvi kasvamas

Üha enam on näha klassikaliste investorite poolehoidu krüptovaluutade suunas. Miljardärist suurinvestor Paul Tudor Jones teatas eile, et tema riskifond ostab bitcoini, edastas Bloomberg.
Jones’i sõnul hoiab tema fond teatud osa varadest bitcoinis, et olla kaitstud inflatsiooni tõusu eest. Veel lisas mees, et bitcoin meenutab talle 70ndate aastate kulda. Jones ennustas oma kirjas klientidele, et bitcoin on hetke majanduses “kõige kiirem hobune”.

Mitmete arvates võis just laiemale finantssektorile tuntud suurinvestori väljaütlemine algatada hinnatõusu, mis viis bitcoin hinna 10 000 dollarit  suunas.

Eufooria teeb paljusid ettevaatlikuks

Saabuv bitcoini halving saab eelmisest kahest bitcoini kaevandamistasu poolitumisest kindlasti omanäolisem olema. Kasvõi juba selle pärast, et sündmusega on kursis kordades rohkem inimesi kui seda oli 2012. – või 2016. aasta halvingu eel. See võib viidata tõsiasjale, et paljud uued näod on turul pelgalt eelpool mainitud sündmuse ajendil ning loodavad kiiret kasu teenida. Seda oli näha ka eelnevatel kordadel, kui järgnes lühiajaline müügilaine vahetult peale halvingut.

Veel tuleks sisse arvestada maailmas valitsevat majandusliku ebastabiilsust ning pandeemiast tulenevat teadmatust tuleviku ees. Kui viimased päevad välja arvata, on bitcoini hind siiski tugevalt aktsiaturgudega korellatsioonis olnud ning kui suured indeksaktsiad peaksid kukkuma, võivad nad krüptosektori endaga kaasa tõmmata.

Veel uudiseid

Bitcoin ja majandusteooria

Kui Bitcoin 2009. aastal märkamatult tekkis, vaimustusid sellest algusaastatel eelkõige arvutinohikud ja programmeerijad. Bitcoin on aga üha enam saamas kõneainet majandust ja rahapoliitikat puudutavates diskussioonides.

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna