Võrreldes teiste uuemate krüptorahadega, ei tehta Bitcoini lähtekoodis just kuigi sageli muudatusi. Nüüd on aga üle pika aja käes hetk, kui Bitcoin saab 2 suuremat uuendust nimega Schnorr ja Taproot, mis aktiveerimisel toovad Bitcoini jaoks kaasa paremad võimekuse ülekandeid sooritada, suurendades samal ajal võrgu privaatsust.
Schnorr ja Taproot
Kauaoodatud Schnorr ja Taproot ettepanekud rakendati Bitcoini lähtekoodi vastavalt platvormil GitHub nähtavale avaliku töölaua infole. Schnorr ja Taproot, ametlikult Bitcoini täiustamise ettepanekud 340 ja 341, on kaks suuremat muudatust Bitcoinis, pärast SegWit’i rakendamist 2017. aastal.
Septembris postitas Bitcoini arendaja Pieter Wuille esmakordselt värskenduse teistele Bitcoini arendajatele ülevaatamiseks, enne koodi täielikku publitseerimist. Sellest ajast alates on uuendusi üle kuu aja testitud ning selle aja jooksul on koodi kontrollinud üle 150 arendaja. Nimetatud uuenduste aktiveerimise aja osas pole veel otsusele jõutud ning sõltuvalt valitud mehhanismist võib koodi aktiveerimine teatud määral aega võtta.
Schnorr, mis põhineb SegWit’i mehhanismil, on alternatiiv Bitcoini praegusele mitme allkirja (multisignature) funktsiooile. Nagu nimigi ütleb, kasutab multisig Bitcoini rahakotis tehingu hõlbustamiseks mitut salajast võtit, mis võivad kuuluda erinevatele kasutajatele. Schnorr värskendus ühendab aga mitu võtit ühe võtmega. See vähendab oluliselt multisig maksete andmemahtu ja aitab vähendada võrgu ummistumist.
Taproot läheb Schnorr’ist veelgi kaugemale, tuues kasutusele uue ülekande väljundi ja viisid, kuidas kasutajad saaksid Bitcoini saatmise tingimusi määratleda. See parandab Bitcoini kui rahavõrgu paindlikkust
Uued funktsioonid saavad tulevikus kasuks olema neile kasutajatele, kes sooritavad palju kompleksseid tehinguid, hõlmates suuri rahalisi vahendeid. Üheks sellisteks kasutajateks on näiteks krüpto kauplemiskeskkonnad.
Bitcoini võrgus toimuvad harva nii suured muudatused, kuid see näitab, et kuigi võrk areneb aeglaselt, toimub endiselt innovatsioon.
Loe Bitcoini kohta lisaks: “Bitcoin 101”