Bitcoin sai 12-aastaseks

Lisaks hinnarekordite purustamisele tähistas Bitcoin hiljuti veel ühte tähtpäeva – Bitcoin sai 12-aastaseks. Heidame pilgu ajas tagasi.

12-aastane Bitcoin

3. jaanuaril 2009 kaevandas Bitcoini pseudonüümne looja Satoshi Nakamoto Bitcoini plokiahelasse esimese ploki, mida tuntakse ka “Genesis Block” nime all. Tol hetkel väärtusetu digitaalne vara kaupleb tänasel päeval ligikaudu $38 000 (31 000 EUR) tasemel. Pärast seda märgilise tähtsusega hetke, on plokiahelasse umbes iga 10 minuti järel kaevandatud uus plokk ning seda kuni tänaseni. Käesoleval momendil koosneb Bitcoini plokiahel 665 018 plokist, mis säilitavad infot kõikide Bitcoini võrgus aset leidnud tehingute kohta.

Bitcoini eksisteerimise esimese seitsme kuuga kaevandas Satoshi Nakamoto koguni 1,1 miljonit Bitcoini. See varandus, mille väärtus on nüüd üle 40 miljardi dollari, on tänaseni puutumata. Neil päevil premeeriti igat uue ploki kaevandajat 50 bitcoiniga. Täna on see hulk aga Bitcoini programmeeritud nappuse printsiibi tõttu 6,25 bitcoini ploki kohta. See põhimõte teeb Bitcoinist fikseeritud kogusega vara, mida ei ole võimalik muid meetmeid pidi juurde tekitada. Tänasel päeval on maksimaalsest 21 miljonist bitcoinist ringluses ligikaudu 18,6 miljonit. See tähendab 2,4 miljonit bitconi on tulevastele kaevandajatele veel saadaval.

Bitcoin ja majanduskriis

Bitcoin on sündinud majanduskriisi ajal ning Satoshi lisas esimese ploki sisse ka krüpteeritud sõnumi:

“The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Sõnum viitab 3. jaanuaril 2009 ilmunud ajalehe “The Times” pealkirjale. Sellega soovis Nakamoto öelda, et detsentraliseeritud Bitcoini maksevõrgustik on kaitstud finantsasutuste väärtegude eest, mis olid ühed peamised 2008. aasta finantskriisi algatajad.

Loe lisaks: “Kui suur on Satoshi salapärane varandus?”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega