Päevakohased krüpto uudised

Pildil on sünnipäevatort, mis illustreerib teemat Bitcoin sai 12-aastaseks

Bitcoin sai 12-aastaseks

Lisaks hinnarekordite purustamisele tähistas Bitcoin hiljuti veel ühte tähtpäeva – Bitcoin sai 12-aastaseks. Heidame pilgu ajas tagasi.

12-aastane Bitcoin

3. jaanuaril 2009 kaevandas Bitcoini pseudonüümne looja Satoshi Nakamoto Bitcoini plokiahelasse esimese ploki, mida tuntakse ka “Genesis Block” nime all. Tol hetkel väärtusetu digitaalne vara kaupleb tänasel päeval ligikaudu $38 000 (31 000 EUR) tasemel. Pärast seda märgilise tähtsusega hetke, on plokiahelasse umbes iga 10 minuti järel kaevandatud uus plokk ning seda kuni tänaseni. Käesoleval momendil koosneb Bitcoini plokiahel 665 018 plokist, mis säilitavad infot kõikide Bitcoini võrgus aset leidnud tehingute kohta.

Bitcoini eksisteerimise esimese seitsme kuuga kaevandas Satoshi Nakamoto koguni 1,1 miljonit Bitcoini. See varandus, mille väärtus on nüüd üle 40 miljardi dollari, on tänaseni puutumata. Neil päevil premeeriti igat uue ploki kaevandajat 50 bitcoiniga. Täna on see hulk aga Bitcoini programmeeritud nappuse printsiibi tõttu 6,25 bitcoini ploki kohta. See põhimõte teeb Bitcoinist fikseeritud kogusega vara, mida ei ole võimalik muid meetmeid pidi juurde tekitada. Tänasel päeval on maksimaalsest 21 miljonist bitcoinist ringluses ligikaudu 18,6 miljonit. See tähendab 2,4 miljonit bitconi on tulevastele kaevandajatele veel saadaval.

Bitcoin ja majanduskriis

Bitcoin on sündinud majanduskriisi ajal ning Satoshi lisas esimese ploki sisse ka krüpteeritud sõnumi:

“The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks.”

Sõnum viitab 3. jaanuaril 2009 ilmunud ajalehe “The Times” pealkirjale. Sellega soovis Nakamoto öelda, et detsentraliseeritud Bitcoini maksevõrgustik on kaitstud finantsasutuste väärtegude eest, mis olid ühed peamised 2008. aasta finantskriisi algatajad.

Loe lisaks: “Kui suur on Satoshi salapärane varandus?”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud