Kui suur on Satoshi salapärane varandus?

Palju on kõneainet pakkunud Satoshi salapärane varandus. Ehk kui palju suutis bitcoini anonüümne looja algusaastatel enda loodud krüptoraha koguda? Uue raporti kohaselt kaevandas Satoshi Nakamoto üle 1,1 miljoni bitcoini.

Satoshi bitcoinid

Satoshi Nakamoto oli bitcoini võrgu esimene kaevandaja, kuid seda, kui palju bitcoine leiutaja kaevandada jõudis, ei tea sajaprotsendilise täpsusega keegi. Põhjus peitub selles, et kuigi kõik tehingud on plokiahelal avalikud, ei ole bitcoini rahakotid kasutaja identiteediga seotud. Sellest tuleneb ka bitcoini anonüümsuse iseloomustamisel kasutatav sõna – “pseudonüümne”.

Hiljuti avaldas plokiahela tehinguid analüüsiv Whale Alert uue raporti, mis heidab põnevale küsimusele senisest rohkem valgust. Analüüsi kohaselt kaevandas Satoshi varajastel aastatel 1 125 150 bitcoini, mis on tänases vääringus ligikaudu 10,5 miljardit eurot. Raporti kohaselt olid bitcoini võrgu esimesest 54 316 plokist 22 503 plokki just Nakamoto kaevandatud, kus bitcoini looja teenis iga leitud ploki eest 50 bitcoini suuruse tasu (täna saavad kaevandajad 6,25 bitcoini ploki eest). Satoshi “kulutas” analüüsi kohaselt üldse kokku 907 bitcoini, millest 10 saatis ta maailma esimeses bitcoini tehingus programmeerija Hal Finney’le, kes suri 2014. aastal Lou Gehrigi haigusesse.

Patoshi muster

Whale Alert’i poolt avaldatud uurimus baseerub 2013. aastal tehtud Sergio Demian Lerner’i avastusele. Lerner leidis, et tänu veale bitcoini varajases kaevandamistarkvaras, oli võimalik näha mustrit, mille järgi sai eristada Satoshi kaevandatud bitcoine teiste omadest. Lerner andis varajasest kaevandajast maha jäänud jäljele nime – “Patoshi muster” (Patoshi pattern).

Kui Lerner märkis avastuses Satoshi bitcoinide hulgaks ümardatult 1,1 miljonit, siis Whale Alert kaevus oma uurimustöös sügavamale, leides lisainfot hilisemate plokkide kohta, mil kaevandajaid oli algusaegadega võrreldes tunduvalt rohkem.

Miks kaevandas Satoshi nii palju bitcoine?

Eelmainitud uurimustöö kohaselt kasutas Satoshi kaevandamiseks 48 arvutit. See tähendas, et Nakamoto omas neil päevil ligikaudu 60% kogu võrgu arvutusvõimekusest. Miks pani bitcoini leiutaja nii suurt rõhku kaevandamisele? Arvatakse, et Nakamoto kaitses seeläbi noort bitcoini võrku võimalike rünnakute eest, jättes samas ka teistele kaevandamisvõimaluse. Nakamoto lõpetas kaevandamise 2010. aasta mais, kui oli näha et võrk kasvab ning üha rohkem uusi kaevandajaid asub võrgu hüvanguks panustama.

Raporti loojad jäid arvamusele, et Satoshi salapärane varandus ei leia kunagi kasutust, olgugi et seda ei tea kindlalt keegi.

Loe veel: “6 inimest, keda kahtlustatakse olevat bitcoini looja”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega