Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoini hoiupõrsas

Bitcoin tegi viimase aasta hinnarekordi

Bitcoini hind püstitas esmaspäeval viimase 1,5 aasta rekordi, jõudes $35 000 tasemeni. Maailma vanim krüptoraha on viimase nädala jooksul tõusnud ligi 20%, mis on peamiselt tingitud kuuldustest, et USA seadusandjad on iga hetk lubamas Bitcoiniga aktsiaturul kaubelda.

Bitcoin seljatas $30 000 piiri

Viimased 7 päeva on Bitcoinile (BTC) ja teistele krüptorahadele olnud paljulubavad. Artikli kirjutamise hetkel kaupleb Bitcoin $34 000 ümber, mis tähendab et viimase 7 päevaga on maailma esimese krüptoraha hind tõusnud 19,1%. Viimati kauples BTC sellise hinna juures 2022. aasta maikuus. Lisaks Bitcoinile on tõusulainele pööranud ka ülejäänud krüptosektor. Veebilehe CoinGecko andmetel on kõikide krüptorahade turukapital kokku viimase nädalaga suurenenud ligi $200 miljardit, jäädes napilt alla $1,3 triljoni. Bitcoin moodustab kogu krüptoturust 51,2%, Ethereum 16,6% ja Tether 6,6%.

Sahinad Bitcoini ETFi heakskiitmisest

Hiljutise hinnatõusu taga on peamiselt kasvavad kuulujutud, et USA väärtpaberi- ja börsikomisjon (SEC) on peagi heaks kiitmas Bitcoini hetketuru börsil kaubeldava fondi (ingl. Bitcoin spot ETF) taotluseid. ETFi näol on tegemist instrumendiga, mida suured investeerimisfondid on oodanud juba aastaid. Juhul kui Bitcoini ETF saab SECi heakskiidu, annab see aktsiaturul tegutsevatele investoritele otsese võimaluse Bitcoiniga kaubelda. See tähendab, et näiteks varahaldusfirmade ja pensionifondide jaoks muutub ostuprotsess oluliselt sujuvamaks – nad pea registreerima krüptobörsidel kontot või hoiustama krüptoraha iseseisvalt.

SEC-ile on tänaseks esitatud 12 ETFi taotlust, neist tähelepanuväärsem on kindlasti maailma suurima varahalduri BlackRocki taotlus. Lisaks BlackRocki ETF-ile ootavad kinnitust veel Grayscale, 21Shares & Ark, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco and Galaxy, Fidelity, Valkyrie, Global X, Hashdex ja Franklini esitatud taotlused. Spekuleeritakse, et kui SEC peaks oma kinnituse andma, siis teeb ta seda mitmele taotlusele korraga.

Loe lisaks: “Käivitati Euroopa esimene Bitcoini ETF”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna