Päevakohased krüpto uudised

Pildil on aktsiagraafikud arvutiekraanil ning bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Käivitati Euroopa esimene Bitcoini ETF

Euroopas, Amsterdami börsil alustas eile kauplemist Bitcoini börsil kaubeldav fond, edestades sellega USA analoogset teenust.

Euroopas saab börsil Bitcoiniga kaubelda

Olgugi, et USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon (SEC) lükkab jätkuvalt edasi kõiki Bitcoini ETF-i taotlusi, nägi selline toode Euroopas eile ilmavalgust. 15. augusti pressiteate kohaselt lansseeris ETFi Jacobi Asset Management koostöös firmaga Wilshire Indexes Euronext Amsterdami börsil. Värske fond hakkab kauplema tähise all BCOIN ning fondi haldustasu on investoritele 1,5% aastas.

Jacobi Asset Management sai fondi heakskiidu tegelikult juba 2021. aasta oktoobris, plaanides selle börsile viia 2022. aastal. Siiski otsustas ettevõte oma plaane edasi lükata, kuna digitaalsete varade turul olid tol ajal ebasobivad asjaolud.

Ettevõte tegi koostööd digitaalsete varade platvormiga Zumo, et rakendada taastuvenergia sertifikaadi (REC) lahendust, mis pakub institutsionaalsetele investoritele võimalust Bitcoinist osa saada, täites samal ajal ka nende keskkonna-, sotsiaalset- ja juhtimise eesmärke.

Wilshire Indexes tegevjuht Mark Makepeace kommenteeris sündmust öeldes, et Bitcoini ETFi käivitamine on digitaalsete varade tööstuse jaoks oluline verstapost ja globaalse finantssektori jaoks transformeeriv hetk.

Bitcoini ETF

Bitcoini börsil kaubeldav fond ehk ETF võimaldab ostjatel investeerida Bitcoini ilma tegelikku vara omamata. See investeerimise meetod muudab ostuprotsessi paljudele investoritele sujuvamaks, ilma et nad peaksid registreerima krüptoplatvormidel kontot või looma oma krüptorahakotti.

Loe lisaks: “Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Kuidas toimivad Bitcoini tehingutasud?

Bitcoini tehinguid tehes torkab tahes-tahtmata silma tehingutasude lai variatsioon. On hetki, kus bitcoine saab saata mõnekümne sendi eest, kuid periooditi küündivad tehingutasud mitmete ja mitmekümnete

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna