Päevakohased krüpto uudised

Pildil on aktsiagraafikud arvutiekraanil ning bitcoini münt, mis illustreerib teemat

Käivitati Euroopa esimene Bitcoini ETF

Euroopas, Amsterdami börsil alustas eile kauplemist Bitcoini börsil kaubeldav fond, edestades sellega USA analoogset teenust.

Euroopas saab börsil Bitcoiniga kaubelda

Olgugi, et USA Väärtpaberi- ja Börsikomisjon (SEC) lükkab jätkuvalt edasi kõiki Bitcoini ETF-i taotlusi, nägi selline toode Euroopas eile ilmavalgust. 15. augusti pressiteate kohaselt lansseeris ETFi Jacobi Asset Management koostöös firmaga Wilshire Indexes Euronext Amsterdami börsil. Värske fond hakkab kauplema tähise all BCOIN ning fondi haldustasu on investoritele 1,5% aastas.

Jacobi Asset Management sai fondi heakskiidu tegelikult juba 2021. aasta oktoobris, plaanides selle börsile viia 2022. aastal. Siiski otsustas ettevõte oma plaane edasi lükata, kuna digitaalsete varade turul olid tol ajal ebasobivad asjaolud.

Ettevõte tegi koostööd digitaalsete varade platvormiga Zumo, et rakendada taastuvenergia sertifikaadi (REC) lahendust, mis pakub institutsionaalsetele investoritele võimalust Bitcoinist osa saada, täites samal ajal ka nende keskkonna-, sotsiaalset- ja juhtimise eesmärke.

Wilshire Indexes tegevjuht Mark Makepeace kommenteeris sündmust öeldes, et Bitcoini ETFi käivitamine on digitaalsete varade tööstuse jaoks oluline verstapost ja globaalse finantssektori jaoks transformeeriv hetk.

Bitcoini ETF

Bitcoini börsil kaubeldav fond ehk ETF võimaldab ostjatel investeerida Bitcoini ilma tegelikku vara omamata. See investeerimise meetod muudab ostuprotsessi paljudele investoritele sujuvamaks, ilma et nad peaksid registreerima krüptoplatvormidel kontot või looma oma krüptorahakotti.

Loe lisaks: “Maailma suurim varahaldur soovib Bitcoini aktsiaturule tuua”

Veel uudiseid

Pildil on UBS firma logo

UBS käivitab esimese tokeniseeritud fondi Ethereumil

Materjaalsete varade tokeniseerimise trend kogub jätkuvalt hoogu. Eile teatas Šveitsi suurim varahaldur UBS Asset Management oma esimese tokeniseeritud VCC-fondi pilootprojekti käivitamisest. UBS toob turule reaalsete