Bitcoini segaja sai $60 miljoni suuruse trahvi

Bitcoini tehingud pole anonüümsed hetkest, kui on teada kellele Bitcoini rahakoti aadress kuulub. Sel põhjusel kasutavad segajaid just tehingute päritolu peita soovivad isikud. Bitcoini segaja on tarkvara või teenus, mis segab kasutajate bitcoinid teiste kasutajate omadega, et tagada sel viisil tehingutele suurem privaatsus. Varasemalt pole sellistele teenustele ametivõimude poolt sanktsioone järgnenud. Kuni tänaseni.

Bitcoini mikseri operaatorile kopsakas trahv

USA finantskuritegude õiguskaitseorgan (FinCEN) teatas, et on määranud 60 miljoni USA dollari suuruse trahvi Larry Dean Harmon’ile, kes on Bitcoini mikserite Helix ja Coin Ninja asutaja ja operaator.

FinCEN väidab, et Harmon rikkus tahtlikult ettekirjutusi, kuna ta ei registreerunud firmat rahandussektori ettevõttena. Samuti ei juurutanud ega hoidnud ta tõhusaid rahapesuvastaseid meetmeid ega teavitanud kahtlastest tegevustest. Tänane pressiteade viitab FinCEN’i 2019. aasta selgitusele, kus selgitati et virtuaalsete valuutade segajad peavad olema registreeritud FinCEN’is ja pidama kinni rahapesu tõkestamise programmist, samuti pidama tehingute arvestust ja neist aru andma.

Ametiasutus lisas, et käivitades teenuse, mis aitab krüptoraha kasutajatel oma privaatsust suurendada, ei suutnud Harmon koguda ja kontrollida klientide nimesid, aadresse ja muid andmeid, mis puudutasid rohkem kui 1,2 miljonit tehingut.

Helixi nimelise Bitcoini segaja kaudu tegutsenud Harmon kustutas isegi minimaalse klienditeabe, mida ta kogus. “Uurimise käigus selgus, et mees tegi tehinguid narkokaubitsejate, võltsijate ja petturite ning teiste kurjategijatega,” ütles FinCEN.

Alates 2014. aasta juunist kuni 2017. aasta detsembrini teostas Helix oma klientide jaoks 1 225 000 tehingut ja oli seotud virtuaalse valuuta rahakoti aadressidega, mis saatsid või said üle 311 miljoni dollari, öeldakse teadaandes. Harmon opereeris Helixit aastatel 2014–2017 ja Coin Ninjat aastatel 2017–2020. Praegu on ta USA Columbia piirkonna ringkonnakohtus, süüdistatuna rahaliste vahendite pesemiseks mõeldud vandenõus ja litsentseerimata ettevõtte toimingutes seoses mehe poolt opereeritud Helixi tegevusega.

Loe lisaks: “USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Alates 590 EUR

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega