Päevakohased krüpto uudised

Pildil kujutatakse kaartide segamist, mis illustreerib teemat Bitcoini segaja sai $60 miljoni suuruse trahvi

Bitcoini segaja sai $60 miljoni suuruse trahvi

Bitcoini tehingud pole anonüümsed hetkest, kui on teada kellele Bitcoini rahakoti aadress kuulub. Sel põhjusel kasutavad segajaid just tehingute päritolu peita soovivad isikud. Bitcoini segaja on tarkvara või teenus, mis segab kasutajate bitcoinid teiste kasutajate omadega, et tagada sel viisil tehingutele suurem privaatsus. Varasemalt pole sellistele teenustele ametivõimude poolt sanktsioone järgnenud. Kuni tänaseni.

Bitcoini mikseri operaatorile kopsakas trahv

USA finantskuritegude õiguskaitseorgan (FinCEN) teatas, et on määranud 60 miljoni USA dollari suuruse trahvi Larry Dean Harmon’ile, kes on Bitcoini mikserite Helix ja Coin Ninja asutaja ja operaator.

FinCEN väidab, et Harmon rikkus tahtlikult ettekirjutusi, kuna ta ei registreerunud firmat rahandussektori ettevõttena. Samuti ei juurutanud ega hoidnud ta tõhusaid rahapesuvastaseid meetmeid ega teavitanud kahtlastest tegevustest. Tänane pressiteade viitab FinCEN’i 2019. aasta selgitusele, kus selgitati et virtuaalsete valuutade segajad peavad olema registreeritud FinCEN’is ja pidama kinni rahapesu tõkestamise programmist, samuti pidama tehingute arvestust ja neist aru andma.

Ametiasutus lisas, et käivitades teenuse, mis aitab krüptoraha kasutajatel oma privaatsust suurendada, ei suutnud Harmon koguda ja kontrollida klientide nimesid, aadresse ja muid andmeid, mis puudutasid rohkem kui 1,2 miljonit tehingut.

Helixi nimelise Bitcoini segaja kaudu tegutsenud Harmon kustutas isegi minimaalse klienditeabe, mida ta kogus. “Uurimise käigus selgus, et mees tegi tehinguid narkokaubitsejate, võltsijate ja petturite ning teiste kurjategijatega,” ütles FinCEN.

Alates 2014. aasta juunist kuni 2017. aasta detsembrini teostas Helix oma klientide jaoks 1 225 000 tehingut ja oli seotud virtuaalse valuuta rahakoti aadressidega, mis saatsid või said üle 311 miljoni dollari, öeldakse teadaandes. Harmon opereeris Helixit aastatel 2014–2017 ja Coin Ninjat aastatel 2017–2020. Praegu on ta USA Columbia piirkonna ringkonnakohtus, süüdistatuna rahaliste vahendite pesemiseks mõeldud vandenõus ja litsentseerimata ettevõtte toimingutes seoses mehe poolt opereeritud Helixi tegevusega.

Loe lisaks: “USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv