USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat

Tehingute anonüümsus on krüptorahadega paratamatult kaasnev teema. Küsimus on jõudnud isegi riiklikule tasandile, kui USA maksuamet (IRS) tegi üleskutse, mille kohaselt ootab kopsakas tasu neid, kes suudavad murda anonüümse krüptoraha Monero.

625 000 dollarit Monero lahtimurdjale

Monero (XMR) on krüptovaluuta, mis keskendub jälgimatusele ja privaatsusele. Ta erineb Bitcoinist või Ethereumist, kus aadresse saab otsida teadaolevate rahakottide ja tehingute järgi.
Monero puhul on aga kasutajal oma rahaliste vahendite ja privaatsuse üle täielik kontroll, kuna keegi ​​ei näe kellegi teise saldosid ega ka tehinguid. Selleks kasutatakse erinevaid meetodeid, näiteks tehingusummade ning saatja ja vastuvõtja aadresside hägustamist.

USA maksuameti sõnul on avalike plokiahelate nagu Bitcoini ja Ethereumi jaoks juba piisavalt jälgimisvahendeid. Samal ajal on privaatsete krüptorahade nagu Moneroga seotud tehingute jälgimiseks piiratud ressursid.

IRS paneb erilist rõhku just Monerole, mida tema sõnul kasutavad üha enam kuritegelikud ja lunarahaga tegelevad rühmitused. Kuid IRS on huvitatud ka tehingute jälgimise meetoditest teise kihi võrkudes, nagu Bitcoin Lightning Network, mis pakub samuti teataval määral anonüümsust.

USA maksuamet premeerib kuni 625 000 dollariga neid, kes suudavad murda privaatse krüptoraha Monero. Esmajärjekorras lubatakse 500 000 dollarit kõigile, kes leiutavad meetodi ja töötava süsteemi ning kuni 125 000 dollarit lahenduse eest, mis jõuab hiljem katsetamisjärku.

IRS otsib lahendusi, kuidas anonüümsust taotlevaid krüptorahasid jälgida ja mõista nende omadusi. Nende hulgas oodatakse vastavaid tööriistu, andmeid, lähtekoodi, algoritme ja tarkvaraarendusi, öeldi ametlikus postituses.

Kasvav küberkuritegevus

Agentuur märkis ettepaneku ühe ajendina anonüümsete krüptovaluutade kuritegelikku kasutamist, märkides, et privaatsust taotlevad krüptorahad on üha populaarsemad ja ebaseaduslikud organisatsioonid kasutavad neid üha rohkem.

Siiani on ettevõtted nagu plokiahela uurimisfirma Chainalysis teinud USA valitsusega koostööd, et aidata püüda kuritegelikke organisatsioone populaarsetes krüptovõrkudes nagu Bitcoin. Kuid isegi Chainalysisil on olnud keeruline välja mõelda privaatsusmehhanisme, mis muudavad Monero-sugused digivarad jälgimatuks. Plokiahela analüüsifirma CipherTrace on küll väitnud, et nad olla leidnud lahenduse, kuid Monero kogukonna liikmed on selle vaidlustanud.

Loe lisaks: “Krüpto pettused kasutavad tuntud nimesid”

 

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega