Päevakohased krüpto uudised

Pildil on lähtekoodi kuvav arvuti, mis illustreerib teemat USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat

USA maksuamet tasustab Monero lahtimuukijat

Tehingute anonüümsus on krüptorahadega paratamatult kaasnev teema. Küsimus on jõudnud isegi riiklikule tasandile, kui USA maksuamet (IRS) tegi üleskutse, mille kohaselt ootab kopsakas tasu neid, kes suudavad murda anonüümse krüptoraha Monero.

625 000 dollarit Monero lahtimurdjale

Monero (XMR) on krüptovaluuta, mis keskendub jälgimatusele ja privaatsusele. Ta erineb Bitcoinist või Ethereumist, kus aadresse saab otsida teadaolevate rahakottide ja tehingute järgi.
Monero puhul on aga kasutajal oma rahaliste vahendite ja privaatsuse üle täielik kontroll, kuna keegi ​​ei näe kellegi teise saldosid ega ka tehinguid. Selleks kasutatakse erinevaid meetodeid, näiteks tehingusummade ning saatja ja vastuvõtja aadresside hägustamist.

USA maksuameti sõnul on avalike plokiahelate nagu Bitcoini ja Ethereumi jaoks juba piisavalt jälgimisvahendeid. Samal ajal on privaatsete krüptorahade nagu Moneroga seotud tehingute jälgimiseks piiratud ressursid.

IRS paneb erilist rõhku just Monerole, mida tema sõnul kasutavad üha enam kuritegelikud ja lunarahaga tegelevad rühmitused. Kuid IRS on huvitatud ka tehingute jälgimise meetoditest teise kihi võrkudes, nagu Bitcoin Lightning Network, mis pakub samuti teataval määral anonüümsust.

USA maksuamet premeerib kuni 625 000 dollariga neid, kes suudavad murda privaatse krüptoraha Monero. Esmajärjekorras lubatakse 500 000 dollarit kõigile, kes leiutavad meetodi ja töötava süsteemi ning kuni 125 000 dollarit lahenduse eest, mis jõuab hiljem katsetamisjärku.

IRS otsib lahendusi, kuidas anonüümsust taotlevaid krüptorahasid jälgida ja mõista nende omadusi. Nende hulgas oodatakse vastavaid tööriistu, andmeid, lähtekoodi, algoritme ja tarkvaraarendusi, öeldi ametlikus postituses.

Kasvav küberkuritegevus

Agentuur märkis ettepaneku ühe ajendina anonüümsete krüptovaluutade kuritegelikku kasutamist, märkides, et privaatsust taotlevad krüptorahad on üha populaarsemad ja ebaseaduslikud organisatsioonid kasutavad neid üha rohkem.

Siiani on ettevõtted nagu plokiahela uurimisfirma Chainalysis teinud USA valitsusega koostööd, et aidata püüda kuritegelikke organisatsioone populaarsetes krüptovõrkudes nagu Bitcoin. Kuid isegi Chainalysisil on olnud keeruline välja mõelda privaatsusmehhanisme, mis muudavad Monero-sugused digivarad jälgimatuks. Plokiahela analüüsifirma CipherTrace on küll väitnud, et nad olla leidnud lahenduse, kuid Monero kogukonna liikmed on selle vaidlustanud.

Loe lisaks: “Krüpto pettused kasutavad tuntud nimesid”

 

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv