Päevakohased krüpto uudised

Bitcoin ja usb pulk

Bitcoini tehingutasud tegid 6 kuu rekordi

Viimase kuuga on Bitcoini hind tõusnud ligi 35%. Paralleelselt hinnaga on tõusnud ka Bitcoini võrgu kasutamine ning sellest tulenevalt kaevandajatele makstavad võrgutasud. Vaatame, mis on kõrgete tehingutasude taga ning kuidas neid hinnastatakse.

Bitcoini tasud tegid 6 kuu rekordi

Kui viimase poole aasta jooksul on keskmised Bitcoini tehingutasud olnud valdavalt stabiilsed, siis novembri algusest on näha tõusutrendi, mis tegi rekordi 9. novembril, kui veebilehe CryptoFees.info andmetel maksti Bitcoini võrgu tehingutasid kokku üle 9 miljoni dollari eest. Tänaseks on hinnad küll mõnevõrra langenud, kuid keskmine tasu on siiski kõrgem kui eelnevatel kuudel.

Kallinenud tehingutasude taga on kindlasti Bitcoini kauplemise kasv ja kuuldused võimalikest ETF-idest. Kuid see ei ole ainus põhjus. Hiljuti on uuesti elavnenud ka Bitcoini Ordinals turg, ehk Bitcoini plokiahela unikaalseid kirjeid (ingl. inscriptions). Lehe Dune Analytics andmetel on Ordinals kirjete hulk oktoobri lõpust alates märgatavalt tõusnud, kus 9. novembril maksti Ordinalsi tehingutasusid kokku üle 3 miljoni dollari eest. Veel teatas Binance 7. novembril, et lisab ORDI tokeni oma börsile, mis tõstis samuti võrgu koormust, kuna tegemist on Bitcoini BRC-20 tokeniga.

Bitcoini tehingutasude oksjon

Bitcoini tehingutasu on see, mida kasutaja maksab kaevuritele, et tehing plokiahelasse lisada. Tähtis on mõista, et igas Bitcoini plokis on piiratud ruum ning selleks et tehing plokki lisada, peavad kasutajad vastavalt võrgu koormusele maksma ka kallimat hinda. Mida rohkem tehingu eest makstakse, seda suurem on tõenäosus, et tehing “korjatakse peale” kaevandaja poolt ja lisatakse plokiahelasse. Kuna kaevandajate palk tuleb lisaks ploki “leiutasule” ka tehingutasudest, on see just nende huvides valida plokki kõrgema ülekandetasuga tehingud.

Loe lisaks: “Lightning Network on viimase 2 aastaga kasvanud 1200%”

Veel uudiseid

Külm või soe krüpto wallet – mis vahe neil on?

Ühes krüptorahade populaarsuse kasvuga on tekkinud ka vajadus nende turvalise hoiustamise järele. Krüptorahakotid (ingl. crypto wallets) on programmid või seadmed, mis aitavad hoida krüptoraha omandit

Bitcoini ploki suurus – mida see tähendab?

Nagu Bitcoini plokiahela nimi viitab, koosneb see individuaalsetest plokkidest. Ploki suurus mõjutab otseselt tehingute kiirust ja tasusid. Bitcoini ploki suurus on olnud alates Bitcoini loomisest