Päevakohased krüpto uudised

Bitcoin ja usb pulk

Bitcoini tehingutasud tegid 6 kuu rekordi

Viimase kuuga on Bitcoini hind tõusnud ligi 35%. Paralleelselt hinnaga on tõusnud ka Bitcoini võrgu kasutamine ning sellest tulenevalt kaevandajatele makstavad võrgutasud. Vaatame, mis on kõrgete tehingutasude taga ning kuidas neid hinnastatakse.

Bitcoini tasud tegid 6 kuu rekordi

Kui viimase poole aasta jooksul on keskmised Bitcoini tehingutasud olnud valdavalt stabiilsed, siis novembri algusest on näha tõusutrendi, mis tegi rekordi 9. novembril, kui veebilehe CryptoFees.info andmetel maksti Bitcoini võrgu tehingutasid kokku üle 9 miljoni dollari eest. Tänaseks on hinnad küll mõnevõrra langenud, kuid keskmine tasu on siiski kõrgem kui eelnevatel kuudel.

Kallinenud tehingutasude taga on kindlasti Bitcoini kauplemise kasv ja kuuldused võimalikest ETF-idest. Kuid see ei ole ainus põhjus. Hiljuti on uuesti elavnenud ka Bitcoini Ordinals turg, ehk Bitcoini plokiahela unikaalseid kirjeid (ingl. inscriptions). Lehe Dune Analytics andmetel on Ordinals kirjete hulk oktoobri lõpust alates märgatavalt tõusnud, kus 9. novembril maksti Ordinalsi tehingutasusid kokku üle 3 miljoni dollari eest. Veel teatas Binance 7. novembril, et lisab ORDI tokeni oma börsile, mis tõstis samuti võrgu koormust, kuna tegemist on Bitcoini BRC-20 tokeniga.

Bitcoini tehingutasude oksjon

Bitcoini tehingutasu on see, mida kasutaja maksab kaevuritele, et tehing plokiahelasse lisada. Tähtis on mõista, et igas Bitcoini plokis on piiratud ruum ning selleks et tehing plokki lisada, peavad kasutajad vastavalt võrgu koormusele maksma ka kallimat hinda. Mida rohkem tehingu eest makstakse, seda suurem on tõenäosus, et tehing “korjatakse peale” kaevandaja poolt ja lisatakse plokiahelasse. Kuna kaevandajate palk tuleb lisaks ploki “leiutasule” ka tehingutasudest, on see just nende huvides valida plokki kõrgema ülekandetasuga tehingud.

Loe lisaks: “Lightning Network on viimase 2 aastaga kasvanud 1200%”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv