Päevakohased krüpto uudised

Bitcoini turukapital on pool triljonit dollarit

Jõuludega on maailma esimene krüptoraha veelgi kosunud, saades 3. jõulupühal kätte 28 000-dollari taseme. See tähendab seda, et Bitcoini turukapital on pool triljonit dollarit. Turukapitalisatsioonilt on Bitcoin ühtlasi möödunud ka kahest suurimast maksete vahendajast Visast ja Mastercardist.

Bitcoini turukapitalisatsioon püstitab rekordeid

Bitcoini turukapitalisatsioon saadakse tema hinna ja ringluses oleva koguse korrutisena. Käesoleva artikli kirjutamise hetkel kaupleb Bitcoini hind 26 900 dollari kandis ning ringluses on ligikaudu 18,6 miljonit bitcoini. Need numbrid teevad Bitcoini turukapitalisatsiooniks ümardatult 498 miljardit dollarit.

Bitcoin võrreldes teiste varadega

Portaal AssetDash kajastab erinevate varade turuväärtust ning lehekülje andmetel on Bitcoin tõusnud edetabeli ladvikusse. Viimaste nädalatega on maailma vanim krüptovaluuta möödunud tuntud maksete vahendajast Visast ning hõivanud mainitud edetabelis turukapitalisatsiooni järgi 11. koha. Pingerea esimese viie hulgas domineerivad lugejale tutvustamist mittevajavad suurfirmad nagu Apple ($2,3 triljonit) Microsoft ($1,7 triljonit), Amazon ($1,6 triljonit), Google ($1,2 triljonit) ja Facebook ($0,8 triljonit).

Bitcoini turukapitalisatsioon on kakskümmend miljardit dollarit suurem 12. real paikneva Visa aktsiate turuväärtus kokku. Veel edestab Bitcoin tuntud suurettevõtteid nagu Walmart, Johnson & Johnson, JPMorgan, Procter & Gamble ning 332 miljardi dollari suuruse turukapitaliga Mastercard.

See, et Bitcoini turukapital on pool triljonit dollarit, tähendab et enam pole kaugel edetabelis 10. kohta hoidev investeerimisfirma Berkshire Hathaway. Et teda püüda peaks Bitcoin oma turukapitali suurendama veel 40 miljardit dollarit.

Loe lisaks: “Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoin ja USA dollarite pakk, mis illustreerib teemat Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Tether ostab suuremas koguses bitcoine

Maailma suurima stablecoini taga olev ettevõte Tether teatas hiljuti, et ostab regulaarselt bitcoine eesmärgiga tugevdada oma reserve. Tetheri uus Bitcoini strateegia USA dollari kursiga seotud