Päevakohased krüpto uudised

Pildil on peolaud, mis illustreerib teemat Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri

Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri

Eile jõudis kätte hetk, mida krüptosõbrad on pikisilmi oodanud – Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri ning kaupleb artikli kirjutamise hetkel juba 22 500 dollari tasemel. Selleks, et alistada eelmine rekord, läks maailma esimesel krüptorahal aega ligi 3 aastat ning paljude analüütikute arvates on seekordne hinnatõus mitmes osas teistsugune kui 2017. aastal. Toome välja mõned põhjused.

Suurte ettevõtete nõudlus

Kui vaadata tagasi 2017. aasta krüptoturu paraboolsele tõusule, siis oli see valdavalt jae- ja tavainvestorite poolt ajendatud. Suuremad firmad ja riskifondid olid tol korral valdavalt pealtvaataja rollis, nähesd uues varaklassis liigseid riske ning suurt volatiilsust.

Seekord näevad institutsionaalsetele investoritele suunatud platvormid kauplemisaktiivsuse plahvatuslikku kasvu ning tõenäoliselt investeerivad paljud neist just pikemaajalise strateegiaga. Üha enam nähakse Bitcoinis digitaalset väärtuse hoidjat ning kaalukat alternatiivi kullale, mis pakub kaitset inflatsiooni ja raha trükkimise eest.

Sellesse, et Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri, panustas tugevalt Ameerika Ühendriikide börsil noteeritud ettevõte MicroStrategy, kes ostis selle aasta alguses Bitcoini 425 miljoni dollari väärtuses. Sellise sammu pärast palju tähelepanu saanud firma, on tekitanud trendi, mis on mõjutanud ka teisi asutusi oma kapitali Bitcoini suunama.

Bitcoini halvingu mõju

Viimasel kolmel korral on Bitcoini halving olnud suures plaanis uue pullituru algust tähistav verstapost ning paistab, et reegel kehtib ka sellel korral. Käesoleva aasta mais aset leidnud sündmus poolitas Bitcoini kaevandajatele väljastatava tasu 12,5-lt 6,25 bitcoinile ploki kohta. Kui sellele lisada suurenenud nõudlus, siis paistab ilmne, miks nende kahe kokteil Bitcoini hinna üles on utsitanud.

Bitcoini tehnilised näitajad on tugevad

Bitcoini võrk on kordades turvalisem kui 2017. aasta lõpus, kuna nii hash rate kui ka kaevandamiskeerukus on mühinal kerkinud. Hash rate näitab, kui palju arvutivõimsust pühendatakse Bitcoini tehingute kinnitamisele ja ühtlasi ka võrgu turvalisusele. Viimase kolme aastaga on see tõusnud ligikaudu kümme korda!

Loe lisaks: “Digitaalne kuld edestab traditsioonilist kulda”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv