Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri

Eile jõudis kätte hetk, mida krüptosõbrad on pikisilmi oodanud – Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri ning kaupleb artikli kirjutamise hetkel juba 22 500 dollari tasemel. Selleks, et alistada eelmine rekord, läks maailma esimesel krüptorahal aega ligi 3 aastat ning paljude analüütikute arvates on seekordne hinnatõus mitmes osas teistsugune kui 2017. aastal. Toome välja mõned põhjused.

Suurte ettevõtete nõudlus

Kui vaadata tagasi 2017. aasta krüptoturu paraboolsele tõusule, siis oli see valdavalt jae- ja tavainvestorite poolt ajendatud. Suuremad firmad ja riskifondid olid tol korral valdavalt pealtvaataja rollis, nähesd uues varaklassis liigseid riske ning suurt volatiilsust.

Seekord näevad institutsionaalsetele investoritele suunatud platvormid kauplemisaktiivsuse plahvatuslikku kasvu ning tõenäoliselt investeerivad paljud neist just pikemaajalise strateegiaga. Üha enam nähakse Bitcoinis digitaalset väärtuse hoidjat ning kaalukat alternatiivi kullale, mis pakub kaitset inflatsiooni ja raha trükkimise eest.

Sellesse, et Bitcoin murdis maagilise $20 000 piiri, panustas tugevalt Ameerika Ühendriikide börsil noteeritud ettevõte MicroStrategy, kes ostis selle aasta alguses Bitcoini 425 miljoni dollari väärtuses. Sellise sammu pärast palju tähelepanu saanud firma, on tekitanud trendi, mis on mõjutanud ka teisi asutusi oma kapitali Bitcoini suunama.

Bitcoini halvingu mõju

Viimasel kolmel korral on Bitcoini halving olnud suures plaanis uue pullituru algust tähistav verstapost ning paistab, et reegel kehtib ka sellel korral. Käesoleva aasta mais aset leidnud sündmus poolitas Bitcoini kaevandajatele väljastatava tasu 12,5-lt 6,25 bitcoinile ploki kohta. Kui sellele lisada suurenenud nõudlus, siis paistab ilmne, miks nende kahe kokteil Bitcoini hinna üles on utsitanud.

Bitcoini tehnilised näitajad on tugevad

Bitcoini võrk on kordades turvalisem kui 2017. aasta lõpus, kuna nii hash rate kui ka kaevandamiskeerukus on mühinal kerkinud. Hash rate näitab, kui palju arvutivõimsust pühendatakse Bitcoini tehingute kinnitamisele ja ühtlasi ka võrgu turvalisusele. Viimase kolme aastaga on see tõusnud ligikaudu kümme korda!

Loe lisaks: “Digitaalne kuld edestab traditsioonilist kulda”

LOE VEEL

www.lacuna.ee

Ledger Nano X

GDPR

 • Privaatsuspoliitika
 • Logifailid
 • Küpsiste kasutamine
 • Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:
 • Uudiskirjaga liitumine
 • Isikuandmete kasutamine ja turvalisus
 • Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika
 • Nõusolek

Privaatsuspoliitika

Kui teil on lisaküsimusi või kui soovite lisateavet meie privaatsuspoliitika kohta, võtke meiega ühendust kirjutades info@krupto.ee

Logifailid

Krüpto.ee kasutab logifaiide puhul standardmetoodikat. Nendesse failidesse jääb kasutaja kohta logi lehte külastades. See on üks osa veebimajutusfirmade analüütikast. Logifailidesse kogutakse infot kasutaja IP-aadressi, brauseri tüübi, internetiteenuse pakkuja, külastuse kuupäeva ja aja ning klikkide arvu kohta. See info ei ole kuidagi seotud külastaja isikliku identiteediga. Antud info kogumise eesmärk on trendide analüüsimine, lehekülje administreerimine ja demograafilise info kogumine.

Küpsiste kasutamine

Krüpto.ee kasutab küpsiseid ehk cookies. Küpsised on tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebibrauserile ning mis salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsiseid kasutatakse, et jätta meelde kasutaja veebisirvimise eelistused. Neid kasutatakse veebilehe kasutusmugavuse ja sisu paremaks tegemise eesmärgil. Küpsiste kohta saate  lähemalt lugeda https://www.aki.ee/et/kupsised
Kasutajal on õigus keelduda küpsiste salvestamisest arvutisse. Vastava soovi korral peab kasutaja muutma oma veebilehitseja seadeid.

Veebilehel kasutatavate küpsiste tüübid:

 • Sessiooniküpsised, mis võimaldavad lehel meelde jätta kasutaja poolt tehtud varasemad valikud ning seeläbi pakkuda isikupärasemaid funktsioone.
 • Püsiküpsised, mis peavad meeles kliendi valikuid veebilehtedel
 • reklaamiküpsiseid, mida aitavad pakkuda kasutaja huvidele sihitud reklaame. Veebilehele on lisatud Facebook Pixel kood ning kui te ei soovi Krüpto.ee veebilehe reklaami enam Facebookis näha, siis võite selle keelata. Minnes https://www.facebook.com/ads/preferences ja kustutage “Reklaamijad, kellega oled suhelnud” valiku alt Krüpto.ee
 • Analüütilised küpsiseid, mis koguvad teavet veebilehe kasutamise kohta. Info nagu, milliseid sisulehti külastatakse või mida külastajad veebilehelt otsivad. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks veebilehe kasutajat identifitseerida. Nende alla kuulub ka reklaamkampaaniate mõõtmine.

Uudiskirjaga liitumine

Krüpto.ee võib saata klientidele uudiskirju ning informatsiooni oma teenuste, toodete, pakkumiste kohta, kui klient on meile ise andnud oma kontaktandmed. Seda senimaani, kuni klient on palunud viimaste tegevuste lõpetamist või lahkunud uudiskirja saajate grupist.

Isikuandmete kasutamine ja turvalisus

Isikuandmete turvaline säilitamine on Krüpto.ee kõrgeim turvalisusealane prioriteet. Püüame teha kõik meist oleneva, et vältida loata juurdepääsu ja muud õigusvastast töötlemist. Kaitseme isikuandmete konfidentsiaalsust ja puutumatust ning tagame andmetele juurdepääsu kooskõlas kehtivate õigusaktidega.

Meie reklaampartnerite privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte reklaamiserverites või reklaamivõrkudes kasutatakse tehnoloogiaid, näiteks küpsiseid ja JavaScripti, mida kasutatakse nende vastavates reklaamides ja Krüpto.ee ilmuvatel linkidel, mis saadetakse otse kasutajate brauserisse. Kui see juhtub, saavad nad automaatselt teie IP-aadressi. Neid tehnoloogiaid kasutatakse nende reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks ja / või teie külastatavatel veebisaitidel kuvatava reklaamisisu isikupärastamiseks.

Nõusolek

Meie veebisaiti kasutades nõustute meie privaatsuspoliitikaga ja nõustute selle tingimustega