Päevakohased krüpto uudised

Pildil on Bitcoini münt, mis illustreerib teemat Bitcoini turukapital on triljon dollarit

Bitcoini turukapital on triljon dollarit

Vaadeldes maailma suurimaid ettevõtteid turukapitalisatsiooni järgi, siis Apple’il kulus 42 aastat, et jõuda triljoni dollari firmaks, Microsoft suutis seda 44 aastaga, Amazonil kulus 24 aastat ning Google’il 22 aastat. Bitcoin tegi seda aga 12 aastaga ning nüüd on see tõsiasi – Bitcoini turukapital on triljon dollarit.

Bitcoin – triljoni dollari varaklass

Bitcoini hind on vallutamas 60 000 dollari piiri, mis tähendab ühtlasi seda, et ligikaud 18,6 miljoni ringluses oleva bitcoini väärtus on kukku üle 1 triljoni dollari. Sellise tulemuse saab korrutades bitcoini hinna tema kogusega. Bitcoini jõudmine 1 triljonini on märgilise tähtsusega verstapost. Veebileht Assetdash andmetel ei ole just palju ettevõtteid, kes selles kategoorias Bitcoini edestaksid – neid on ainult 5: Apple, Saudi Aramco, Microsoft, Amazon ja Google. Samas edestab Bitcoin mitut suure kaliibriga ettevõtet nagu Facebook, Tencent, Tesla, Alibaba, Berkshire Hathaway, Visa, JP Morgan jpt. Kõnekaks teeb selle asjaolu, et veel aasta tagasi oli maailma vanima krüptoraha turukapital vaevu 120 miljardit dollarit. See tähendab, et aastaga on Bitcoini turukapital tõusnud ligi 10 korda.

Kogu krüpto sektor ligi 2 triljonit

Vaadeldes krüptorahade kogusektorit, siis on ka selle kasv olnud muljetavaldav. Veebilehe Nomics andmetel on kõikide krüptorahade väärtus kokku 1,98 triljonit dollarit. Sellest moodustab ligikaudu 56% Bitcoini osakaal ning hinnanguliselt 12,5% on Ethereumi turuosa. Kui heita pilk edetabeli järgmistele liikmetele, siis on enne kolmandat kohta hoidvat Binance Coini suurem tühimik. Näiteks turuosa Top 10 alumised 8 krüptoraha on väärt kokku ligikaudu sama palju kui Ethereum ehk ligikaudu 240 miljardit dollarit.

Loe lisaks: “Bitcoin sai 12-aastaseks”

Veel uudiseid

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv