Päevakohased krüpto uudised

Pildil on ETH mündid

BlackRock kinnitas Ethereumi ETF-i plaani

Maailma suurim varahaldur BlackRock on näitamas üles kasvavat huvi krüptovarade vastu. Kui viimastel kuudel on pidevalt räägitud Bitcoini ETF-ide taotlustest, siis nüüd kinnitas BlackRock, et soovib ka Ethereumi fondi aktsiaturule tuua.

BlackRock esitas Ethereumi ETF-i taotluse

BlackRock, kes haldab üle $9 triljoni väärtuses varasid, soovib luua ETF-i, mis baseerub ether (ETH) krüptorahal ning süvendab veelgi maailma suurima investeerimisfirma pühendumist krüptovaluutadele. Neljapäeval Nasdaqi börsile esitatud avaldus väljendab BlackRock’i ettepanekut “iShares Ethereum Trust” kohta, mis võimaldaks investoritel saada ETH krüptoraha positsioone traditsioonilise börsi kaudu.

Ethereumi ETF (ingl. exchange-traded fund) on instrument, mis võimaldaks jaeinvestoritel saada krüptorturu suuruselt teisest krüptovaluutast osa, ilma et nad peaksid seda vara otseselt hoidma. See võiks potentsiaalselt avada ukse uutele investeeringutele, mis on seni krüptoraha ostmise ja hoidmise spetsiifika tõttu paljusid eemal hoidnud.

Uudis tõstis ETH hinna üle $2000

Tänu uudisele on ETH hind viimase 24h jooksul tõusnud ligi 10% ning ületanud $2000 dollari piiri, kaubeldes artikli kirjutamise hetkel $2100 ümber. Viimati oli ETH väärtus nii kõrgel selle aasta aprillis. Hinnatõus on aidanud Ethereumil võtta tagasi mõningast turuosa Bitcoinilt, mis on viimastel kuudel Ethereumi edestanud. Lehe GoinGecko andmetel moodustab Ethereum nüüd 17,5% kogu krüptoturust. Bitcoini turuosa on sellega langenud 49,4% peale.

Loe lisaks: “Miks on Bitcoini ETF turgude jaoks märgiline?”

Veel uudiseid

ETHTallinn Hackathon: Tule ehita dApp-e plokiahelal

ETHTallinn toob 19.-21. aprillil Eestis kokku web3 entusiastid ja arendajad. Ürituse eesmärgiks on pakkuda praktilist kogemust plokiahela tehnoloogia vallas ning anda võimalus kohtuda web3 kogukonna

Pildil on Bitcoini kaevur

Uus Ocean pool toob uuendust Bitcoini kaevandamisse

Bitcoini kaevandamine on koondunud valdavalt suurte ühiskaevanduste (ingl. mining pools) kätte, ohustades sel moel Bitcoini detsentraliseeritust. Et sellele probleemile leevendust tuua, tuleb turule teistest eristuv